stěhováníMáte se stěhovat do nového bydlení a už teď v noci nespíte? Honí se vám hlavou myšlenky, jak vše zvládnete? Klíčem je správná organizace. Na co dalšího se zaměřit vám poradíme v článku níže!

Buďte připraveni

Pokud se máte za měsíc stěhovat, začněte se na to připravovat ihned, ne dva dny před tím, než máte opustit staré bydlení. Například stěhovací firmu, je-li potřeba, si zamluvte alespoň s dvoutýdenním předstihem. Totéž platí o krabicích a obalech. Určitě vás nepotěší zjištění, že máte zabalit věci z kuchyně a ložnice do dvou krabic! Myslete dopředu na to, kolik krabic zaberou vaše knihy, oblečení atp. Určitě je výhodou sehnat bublinkové fólie, které zabrání poškození porcelánu a sklu. Jedobré myslet také na nábytek a co nejlépe jej připravit na stěhování – naším tipem jsou například ochranné hrany, které jsou k dostání například na e-shopu Paketo.cz.

Vše přehledně

Nemusíte organizovat večírky a svatby abyste zvládli chytře zorganizovat balení při stěhování. Stačí dávat vše tam, kam to patří. Knihy ke knihám, oblečení k oblečení. Vše také pořádně označte, abyste při vybalování věděli, kam krabice umístit, než je vybalíte. Se spodním prádlem byste asi v kuchyni příliš nepořídili.

Pryč se zbytečnostmi

Rozmyslete se také nad tím, co vlastně balíte do krabic určených k stěhování. Vyhněte se nostalgickému posedávání s hromadou plyšáků a starého oblečení. Co jste více jak rok nevyužili, to vyhoďte nebo darujte blízkým, na charitu. Je dobré takové třídění dělat s předstihem, abyste se zbytečně nezdržovali.

Pozor na drobnosti

Pokud se vám má něco během stěhování zakutálet, nebude to stůl ani židle, ale drobné věci jako šperky, šroubky. K jejich zabalení využijte malé krabičky, které vše uchrání a nedovolí se ničemu zatoulat. Co se týče šroubků ze skříní a poliček, pečlivě si poznačte, která skříň má které šroubky. Věřte, že už za pár hodin se budete v záplavě krabic ztrácet a zapomenete, že jedna z krabiček tři krát tři centimetry patří k poličce, kterou jste měli v ložnici u levého okna.

Čas

Čas může být vaším přítelem jen tehdy, pokud na něj sami nebudete tlačit. Víkend, který má dva dny, se nedá nafouknout na týden, proto si na vše kolem balení, třídění, úklidu i samotného stěhování najděte ve svém programu dostatek času! Co se týče zabydlování, to si žádá alespoň pět dnů. Pamatujte také, že pokud vše neuděláte naráz a rozložíte si to do dvou měsíců, nikdy neskončíte.

Obrázek: pixabay.com