kočkaS dovolením čtenářky i pisatelky uveřejňuji její příběhy o kočičkách. Paní Jana B. má ráda zvířata a především kočky. Rozhodla se s námi podělit o několik „kočičích příběhů“. Pokud i vy máte svůj příběh, který byste rádi uveřejnili, neváhejte napsat do redakce.

 Kočka Sněhurka

 Tímto příběhem bych ráda Sněhurce vzdala hold. Našli jsme ji, když jsme bydleli na Vinohradech ve vnitrobloku. Byla mourovatá s podkladem bílé barvy, hodně krásná a hodná. Její stáří jsme odhadovali na 5 měsíců. Jednoho dne nás Sněhurka obdarovala dárečkem, vlastně hned třemi. Porodila tři krásná mourovatá koťátka a byla to velmi starostlivá a pečlivá maminka. Bohužel se stalo něco hrozného. Některé věci se stávají neočekávaně a zaskočí vás zcela nepřipraveně. Začal nám hořet byt a nikdo mimo zvířátek v tu dobu nebyl doma. Nikdy na to nezapomenu, když jsem přišla do vyhořelého bytu, ze kterého se ještě pořád valil kouř. Vyběhl pes, ale Sněhurka ležela na koťátkách, aby je zachránila, ale sama se udusila. Takové story co se tradují o kočkách, že jsou falešné a odejdou od vás, nejsou pravdivé a pevně si za svým názorem stojím. Pokud má kočka pravidelnou stravu, kterou vyžaduje a milujícího pána, není důvod, aby odcházela.

 Kocour Mijů

 Mijů má již 15 let. Našli jsme ho v poli na chatě, počátkem prázdnin. Mohl mít teprve měsíc, byl zablešený, měl zánět v očích, byl podvyživený a divoký. Snažili jsme se ho ochočit, ale nechtěl se nechat ani pochovat. Byla jsem z toho tenkrát celá mrzutá, protože prázdniny se blížili ke konci a co s kocourkem, který k vám nechce jít? Ale jako by to sám tušil, dva dny před koncem se osmělil, přišel za námi a už se od nás nehnul. A je s námi až do dnešní doby. Už je to sice kočičí dědeček a přišel o zrak, nicméně se s námi 4x stěhoval a stále nás těší svou společností.

Fotografie publikována se svolením Author: shellyart http://all-free-download.com/free-photos/