1.Díl – Rady a tipy pro kojení přes odsávačku

kojení přes odsávačkuZ mnoha důvodů se některé ženy rozhodují pro kojení prostřednictvím odsávačky mateřského mléka. Některé z důvodu většího pohodlí jiné ze zdravotních důvodů a některé po ní sáhnou jen příležitostně. Existuje nespočet různých druhů odsávaček včetně zásobníku. Jedny se hodí pro každodenní použití a jiné jen občas. Odsávačky jsou manuální, ale i elektrické od různých výrobců. Kojení odsávačkou má své klady i zápory. S použitím odsávačky přichází matka o kontakt prsa s dítětem a jistý druh emocionálního prožitku, který je důležitý pro zdravý psychický vývoj dítěte. Na stranu druhou, pokud vám běžné kojení činí z nějakých důvodů potíže, proč ne? Stres z kojení snadno nahradíte svou láskou a větším klidem, které miminko ocení mnohem víc. Přinášíme vám rady a tipy, které je dobré znát.

Kojení pomocí odsávačky

  • Jako první krok bude výběr správné odsávačky. Jak bylo již zmíněno, na trhu jsou k dostání odsávačky manuální, ale i elektrické. Pro dlouhodobé odsávání elektrická poskytuje zaručeně větší komfort. S manuální to bude docela dřina.
  • Pokud jste rozhodnutá pro elektrickou, nejspíš si kladete otázku, zda jednofázovou či dvoufázovou? Jednofázová mléko z prsa odsává ihned. Dvoufázová je k prsní tkáni mnohem citlivější, a proto také vhodnější pro dlouhodobé kojení odsáváním. První fáze během odsávání je přípravná a podporuje stimulaci mléka v prsu. Teprve následně přichází druhá fáze, odsávací.
  • Miminku je potřeba odsáté mléko podat lahvičkou, proto si připravte několik druhů. Někdy chvíli trvá, než zjistíte který dudlík a lahvička bude děťátku vyhovovat. Některé typy dítě odmítá. Možná, že se trefíte na poprvé. Ale raději počítejte s tím, že vyzkoušíte 2 až 3 druhy láhví, než si dítě vybere.
  • Místo ohřívačky můžete mléko zahřát ve vodní lázni nebo mikrovlnné troubě. Mléko neohřívejte na více než 45°C.Při vyšší teplotě dochází ke zbytečnému znehodnocení obsažených živin. Jestliže k tomu někdy dojde, nic hrozného se neděje. Jen si dejte pozor, aby se to nestávalo pravidelně.

Fotografie publikována se svolením patrisyu Photography/FreeDigitalPhotos.net

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.