léčivé kamenyJedno z nejstarších svědectví o magickém využívání drahých kamenů a vědomostech o jejich léčivé síle pochází od Sumerů ze 4 tisíciletí před Kristem. Léčivé kameny jsou přírodní, vzácné a polovzácné kameny, které se používají na rovnováhu a obnovení fyzického, mentálního a citového či duchovního zdraví. Mezi nejrozšířenější způsoby patří přikládání kamenů na postižené místo. V případě prevence nebo dlouhodobější léčby, je vhodné nosit kamínek zavěšený na řetízku. Oblíbená je dokonce možnost pití vody, ve které byl kámen nejdříve ponořený. Dejte svůj kámen do pohárku na noc a ráno vodu pijte po malých doušcích, radí specialistka Eva Kokavcová. Účinky údajně pocítíte poměrně rychle.

Mocná síla léčivých kamenů

Ametyst je kámen duchovní čistoty a meditace. Je také silným kamenem ochrany – ochraňuje před energiemi ostatních, před uřknutím, před elektromagnetickým smogem (tj. počítače, mikrovlnka). Má schopnost ochraňovat takovou formou, že přemění psychický útok na lásku. Disponuje sílou rovnováhy a stability ve vztahu muž a žena. Harmonizuje milostný život. Ametyst je symbol vnitřní čistoty, obětavosti a nezištnosti. Jeho energie dává odvahu zbavit se starých návyků, představ a emocí. Nahradí je novými a lepšími. Transformuje nižší typy energie na vyšší na spirituální a éterické rovině. Čistí auru a stabilizuje. Dodává sílu, mírnost a vyrovnanost. Ametyst podporuje duševní pozornost a koncentraci. Nastoluje smysl pro spravedlnost a čestnost. Pokud se používá při meditaci, pomáhá zklidnit mysl, obrátit pozornost dovnitř a najít svou vlastní moudrost.

Sodalit je kámen logiky, racionality a účinnosti. Stimuluje nápady a je účinný při léčbě poruch v komunikaci. Pomáhá ukončit nekonečné spory a hádky, zvyšuje inteligenci, podporuje učení a poznání, zjednodušuje logickou a spirituální stránku věci. Sodalit snižuje přehnanou sebekritiku a pomáhá nám akceptovat se takové, jací jsme. Zmírňuje obavy, uklidňuje a vyjasňuje hlavu. Zlehka pacifikuje a uzemňuje. Citlivým lidem dodává sebevědomí, odvahu a stabilitu.

Tyrkenit modrý uvolňuje napětí a stres. Podporuje příznivý přístup k sobě samému, trpělivost a oddanost, schopnost naslouchat. Stimuluje nesobeckou a procítěnou lásku. Podporuje buněčnou očistu a čistí krev. Urychluje hojení kostí, zmírňuje bolesti zubů a problémy s játry, odstraňuje křeče v lýtkách. Posilňuje krevní oběh, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a reguluje trávení.

Růženín je kámen lásky, který byl přisuzovaný bohům lásky Amorovi a Erótovi. Růženín je kámen milenecké lásky, laskavosti, něžnosti, soucitu, dobra, porozumění, přátelství, trpělivosti, mírnosti, empatie. Je to nejsilnější kámen, co se týká působení lásky, krásy a uzdravování. Ve vztazích posilňuje partnerskou věrnost, ale pomáhá také najít štěstí v lásce. Navozuje toleranci, vyrovnání se sám se sebou a sebeláskou. Rovněž lásku a otevřenost vůči ostatním. Pomáhá při anorexii, protože podporuje sebelásku a sebeakceptaci.

Fotografie publikována se svolením Boykung Photography/ FreeDigitalPhotos.net