kokosKokos miluje mnoho lidí. Oblíbené jsou kokosové tyčinky, vánoční cukroví, některé šampony a sprchové gely voní také po kokosu. Pokud ale vyzkoušíte kokosový olej, propadnete mu! Je neuvěřitelně variabilní. Dá se jíst, můžete jím nahradit vaši běžnou pečující kosmetiku… Zázrak!

Nezaměnitelná kokosová chuť

Jak bylo řečeno výše, kokosový olej má široké využití. Nejdříve se zaměříme na využití v kuchyni. Kromě toho, že jedna lžička zažene chuť na sladké, lze jej přidávat do těsta při přípravě cukroví, palačinek, využít ho můžete také jako ochucení obilné kaše. Dokonce se na něm dá smažit – neprská, nepřepaluje se, je totiž tepelně stabilní až do 200°C. Důvod, proč ho tolik lidí miluje, není jen v chuti. Kokosový olej, zvláště pak panenský (za studena lisovaný), obsahuje vitamíny a mastné kyseliny prospěšné pro naše tělo.

Jediný produkt na všechno

Nahraďte hromadu kosmetických přípravků, které zabírají místo, chytají prach a zatěžují pokožku a pleť. Kokosový olej můžete využít jako oční krém, protože dokáže vyhladit oční okolí a zregenerovat jemnou kůži očních víček. Navíc ho lze namazat na celou pleť, které dodá jas, potřebnou hydrataci a navíc tak pořád ucítíte tu dokonalou kokosovou vůni. Vhodný je také na rty, které hlavně v zimě ochrání před mrazem. V létě pak rty dokáže ochránit před slunečním zářením.

Zuby a dásně

Nemusíte utrácet za drahé pasty na zuby, které dokáží zároveň chránit dásně, zubní sklovinu a ještě vám udržet zuby bílé. Stačí kokosový olej. Ten díky přírodní látkám vyčistí zuby, bez toho aniž by poškozoval zubní sklovinu, což často bělící pasty dělají, protože obsahují velké množství chemických látek. A k těm dásním – ty zklidní a nedráždí. Navíc působí proti tvorbě aft.

Zkrátka celé tělo!

Ať už se jedná tedy o pleť nebo o zuby, je to nenahraditelný pomocník. Od hlavy až k patě, doslova! Vyzkoušejte třeba také zábal na vlasy. Stačí si dát trochu oleje do dlaní a poté vlasy pročesat. Takhle vám navíc promastí i pokožku rukou. Pokud vám to nestačí, kokosový olej můžete využít k přípravě domácích peelingů na tělo, anebo jej na pokožku mazat přímo.

Využití pro vaše mazlíčky

Nejen pro nás je kokosový olej tak užitečný, ale taky pro psy a kočky. A to hlavně v zimě, kdy je všude led a sůl na chodnících. Hlavně sůl je totiž pro tlapky našich čtyřnohých miláčků velmi agresivní. Proto se doporučuje ošetřit tlapky právě kokosovým olejem. A když si i sem tam necháte olíznout prst, není to také na škodu. Kokosový olej je užitečný také jako doplněk stravy pro zvířata – zlepší imunitu, kvalitu srsti a využití kosti a klouby.

Obrázek: pixabay.com