čakry-podrobný popisPřináším vám druhý díl článku na téma „ČAKRY“ ve spolupráci se specialistkou paní Evou Kokavcovou, která se tímto zabývá již 12 let. Žije v UK, kde se rovněž živí jako holistická terapeutka, hypnotizérka a masérka devíti druhů různých masáží. Zajímá se o esoteriku, věštění tarotových karet, numerologii, čtení z ruky, hypnoterapii a minulé životy, EFT tapping techniku, která odstraňuje bloky a spoustu dalších technik. Bližší informace můžete nalézt na jejich webových stránkách, které jsou v angličtině http://www.ewitchtherapylondon.co.uk/

  1. První čakra se jmenuje kořenová nebo základní čakra. Barva červená. Zemský element. Fyzické tělo. Smysl je čich. Yoga pozice Hora. Esenciální oleje jsou pačuli a vetiver. Krystaly obsidián, granát, rubín, červený jaspis, hematit. Řídí střeva, konečník, nohy, chodidla, klouby, dolní část zad, perineum, močová trubice, močový měchýř, boky a mužské pohlavní orgány. Doprovázející fyzické problémy, které jsou spojené s touto čakrou, jsou zánět močového měchýře, problémy se zuby a kostmi, bolesti ve spodní části zad, zápal sedacího nervu, problémy ve spodní části zažívacího traktu, střevní zánětlivé onemocnění, kožní problémy a málo energie. Klíčové slova: stabilita, přežití, přijímání, sebeochrana, stát nohama pevně na zemi, strach a bezpečí.
  2. Druhá čakra se jmenuje sakrální nebo sexuální. Nachází se nad kořenovou čakrou trochu výše a ve spodní části břicha. Její barva je oranžová. Vodní element. Představuje éterické tělo. Smysly, chutě. Yoga postoj Baddha Konasana. Esenciální oleje jsou pomeranč, mandarinka, rozmarýn a jalovec. Krystaly karneol, koral, citrin, oranžový kalcit a jantar. Řídí sexuální orgány, spodní páteř, ledviny a močový měchýř, lymfatický systém a všechny tělesné tekutiny. Zdravotní problémy spojené s touto čakrou, jsou problémy rozmnožovacích orgánů, děložní čípek, neplodnost, slabý močový měchýř a ledniny, cysty na vaječníkách, menstruační problémy, problémy s prostatou, alergie, slepé střevo, sexuální dysfunkce, problémy v dolní části zad, zánět močových cest, ztráta chuti na jídlo, ztráta chuti na sex. Klíčové slova: sexualita, finance, emoce, kreativita, změna, pohyb, závislost.
  3. Třetí čakra se jmenuje pupeční nebo, li solar plexus, nad pupíkem. Barva je žlutá. Element je oheň. Představuje astrální tělo. Yoga pozice Lod. Esenciální oleje jsou levandule, rozmarýn, bergamot a ylang-ylang. Drahé kameny jantar, citrin, zlatý a žlutý kalcit, tygří oko, žlutý topaz. Řídí játra, břicho, trávicí trakt, žlučník, slezinu, tenké střevo, střed zad. Zdravotní problémy slabé trávení, ledvinové problémy, potravinové alergie, žaludeční vředy, žlučníkové kameny, hypoglykémie, svalová ztuhlost, artritida, cukrovka, bolest ve středu zad, emocionální problémy. Klíčové slova: pevná vůle, aktivita, energie.

Fotografie publikována se svolením David Castillo Dominici Photography/FreeDigitalPhotos.net