léčivá sílaLéčivá síla drahých kamenů a jejich energie umožňuje spojení s přírodou a její nekonečnou krásou, která nás obklopuje. Na chvíli se zastavme, odpočiňme si, relaxujme a kochejme se úžasnými dary, které nám příroda nabízí. Již naši předkové využívali sílu léčivých kamenů k léčbě fyzických a také psychických chorob. Léčivé kameny vám mohou pomoci v jakékoliv oblasti vašeho života.

Mocná síla léčivých kamenů

Citrín je kámen, který přitahuje finance. Podnikatelé by ho měli mít někde v blízkosti pracovního stolu nebo rovnou u sebe. Citrín totiž podporuje tvořivé vyjadřování, komunikaci, kreativitu a myšlení dodává tu správnou energii. Napomáhá k využívání intuice v každodenním životě. Dokáže ochránit před zlem jakéhokoliv druhu. Je to kámen vhodný i pro uvolnění a zpracování nahromaděných citových bloků. Přivádí nás k harmonii ve všech oblastech života. A to jak na úrovni astrální, mentální, duchovní a emocionální. Pomáhá zbavovat se strachu a utrpení. Citrín povzbuzuje k duchovním aktivitám, přivádí člověka k harmonii a dává pocit zdraví a svěžesti. Posilňuje naše vnitřní světlo.

Karneol nás učí zaměřit pozornost na současnost, prožívat naplno dnešní den. Teď a tady a s radostí plnit naše úlohy a povinnosti. Dodává vitalitu a schopnost soustředit se. Jeho uzemňující síla má obzvlášť význam pro ty, kteří mají nestálého ducha, jsou roztržití nebo zmatení a těžko hledají v životě směr. Karneol probouzí naše tvořivé schopnosti. Tento kámen můžeme použít na přebití jiných kamenů, protože z nich vytahuje veškerou negativitu.

Jaspis červený je nositelem vitální energie. Jeho zemitá barva aktivuje vůli, odvahu a vytrvalost. Je považován za matku všech kamenů. Jeho hutná vibrace vede k nezištnosti, soucitu, skromnosti, pochopení a trpělivosti, také podporuje touhu konat dobro. Zlepšuje organizační schopnosti a sebeorganizaci, uvolňuje a dává pocit úplnosti. Vnáší radost do života, snižuje stres a vyjasňuje vyhlídky do budoucnosti. Energeticky slaďuje čakry a vyvažuje jin jang energii. Pomáhá nám ukotvit se.

Fotografie publikována se svolením Boykung Photography/FreeDigitalPhotos.net