kamenyUž jste se někdy setkali s názvem LITOTERAPIE? Jedná se o ošetření těla drahými kameny – drahokamy, kterým je již od pradávna přisuzována léčebná moc stejně jako bylinkám. Každý z kamenů v sobě ukrývá určitou energii, která nás ovlivňuje. Kameny nemohou nahradit klasickou medicínu, ale jejich energie dokáže tělo povzbudit a podpořit k samoléčbě. Přinášíme vám třetí díl o léčivé síle kamenů.

Mocná síla léčivých kamenů

Křišťál nabíjí tělo pozitivní energií, vitalitou a silou. Léčí a zmírňuje bolesti, popáleniny, kožní onemocnění a pro tento účel se doporučuje umývat rány léčivým elixírem z Křišťálu. Používá se i k zastavení krvácení. V centru hrdla pozitivně působí na funkci štítné žlázy, v srdečním centru na srdce, na krevní oběh, plíce, v pupečním centru na zažívací ústrojí. Čistí a léčí cévní systém, ledviny, podporuje látkovou výměnu a trávení. Pomáhá zbavovat tělo jedů, nečistot a škodlivin. Působí ne jen preventivně, ale i léčebně při nádorových onemocněních. Pomáhá také u migrény. Podporuje činnost imunitního systému a uvádí tělo do rovnováhy. Křišťál je nejdokonalejší léčivý kámen.

Lapis lazuli je zbarvený do královské modře, kterou prolíná přírodní hnědá s šedomodrou se zlatavými odlesky. Nádherná královská modř symbolizuje vnitřní hloubku a nejvyšší světlo vnitřní harmonie. Probouzí v lidech lásku, citlivost, vnímavost a pocity krásy. Otevírá naší duši do nekonečnosti věčného vesmíru. Prohlubuje náš vnitřní zrak. Lapis lazuli dodává pocit jistoty a bezpečí. Jeho hlavní oblast působení je v duchovní úrovni. Dává nám schopnost přenášet se do reality, to co cítíme a vidíme uvnitř sebe. Když Lapis lazuli zahřejete na sluníčku, pomáhá při otocích, zánětech a snižuje teplotu. Vyrovnává vysoký krevní tlak, zmírňuje bolestivou menstruaci, deprese a bolesti hlavy, které pochází z pocitu nejistoty. O tomto kamenu se hovoří, že je to kámen přátelství. Podporuje harmonii v mezilidských vztazích a údajně má schopnost odhánět neštěstí. Doporučuje se používat při meditaci a telepatii. Má velmi silný vliv na posílení sebedisciplíny. Posilňuje intuici, nahlédnutí a pochopení vlastního nitra a chápání skrytých záměrů. Podporuje růst našeho ducha a pomáhá nám chápat a poznávat vyšší souvislosti.

Malachit je kámen transformace a pomáhá při změnách a duchovním rozvoji. Ochraňuje nositele před negativními a destruktivními energiemi a dodává zdraví i pohodu. Malachit podněcuje k dobrodružství, k riziku a změnám. Díky tomu, může nastat intenzívnější život. Nelítostně ukazuje, co blokuje váš duchovní růst. Malachit vytahuje hluboko ukryté pocity a psychosomatické problémy, přetrhává nežádoucí pouta a překonané způsoby jednání. Učí nás přebírat zodpovědnost za vlastní činy, myšlenky a pocity. Uvolňuje zábrany.

Fotografie publikována se svolením Boykung Photography/FreeDigitalPhotos.net