Začínající běžce dokáže od tohoto sportu odradit i sebemenší maličkost. Začátky jsou vždycky těžké ať už se jedná o cokoli. Co se sportu týče, chce to především silnou vůli a dostatek odhodlání. Možná jste se i vy rozhodli konečně shodit ta přebytečná kila, která se vám na těle zabydlela během vánočních svátků. Pokud jste si vybrali běh, jste na správné cestě vedoucí ke zhubnutí. Udělat něco pro své zdraví rozhodně není na škodu, ovšem když už se do něčeho pustíte, musíte u toho také vydržet, aby vám to přineslo kýžené výsledky. Abyste si běhání náležitě užili a zároveň si při něm neublížili, přečtěte si dnešní článek. Bude pro vás radou, jak si běh zamilovat a jen tak se ho nevzdat!

  1. Nastavte si svůj soukromý plán

    Existuje celá řada návodů, tipů a triků jak začít běhat. Uvědomte si, že běhání je individuální záležitost, a proto nelze ke každému běžci přistupovat stejně. Je samozřejmé, že jiné začátky bude mít ten, pro něhož běh představuje jediný pohyb, a jinak ten, kdo již nějaký čas navštěvuje posilovnu nebo se nějakému sportu aktivně věnuje. Zabrouzdejte po internetu a z každého plánu si něco vezměte. Díky tomu si vytvoříte univerzální plán, který vám bude sedět jako ulitý.

  2. Nesnažte se přepálit začátek

    Představa, že hned jak přijdete domů skočíte do kecek, vyjdete ven a minimálně hodinu se okolními ulicemi poženete jako blázen rozhodně není na místě. Zvláště pokud s běháním teprve začínáte a nejste zvyklí na sebemenší pohyb, nebudete moci hned zkraje běhat jako trénovaný a zkušený sportovec. Potrvá vám nějaký čas, než si na pořádný běh skutečně zvyknete. Nepřepálit začátek je hodně důležité, protože pokud se vám to povede, od běhání vás to zaručeně odradí. Zkuste ze začátku prokládat běh chůzí a postupně si přidávejte.

  3. Naplánujte si běhání alespoň 3x do týdne

    Nikdo po vás nechce, abyste běhali úplně každý den, ale minimálně 3x do týdne je ideální. V tomto případě je pravidelnost opravdu důležitá. Nikdo vám samozřejmě nebude vyčítat, když vám to některý den nevyjde a rozhodně si kvůli tomu nemusíte trhat vlasy z hlavy. Ani to neznamená, že další den musíte běžet o to déle. Zkrátka se to jen co nejvíce snažte dodržovat, ať máte sami ze sebe lepší pocit.

Obrázek: pixabay.com