Jak vybrat rtěnkuRtěnku používá spousta žen, ovšem jen hrstka z nich si umí vybrat ten správný odstín. Většina z nich má doma hotové sbírky čítající několik barev i tónů a možná mezi takové sběratelky patříte i vy. Jste si ale jisté, že jste si vybraly správně? Ne každá barva totiž sluší všem ženám, i když si spousta z nich mnohdy mylně myslí, že právě tato volba byla jednou z nejlepších v jejich životě. Pokud přemýšlíte o pořízení nové rtěnky, která by na vás působila přirozeně, ale zároveň přitažlivě a sexy, ale nevíte si s výběrem rady, přečtěte si dnešní článek. Bude pro vás užitečným návodem, čeho se při výběru držet.

  1. Barva očí

    Ačkoli se vám to v první chvíli může zdát podivné, vaše barva očí se vám při výběru nové rtěnky může velice hodit. Ne nadarmo se do všech drogerií umisťují zrcadla! Ženy se zelenýma očima mohou s klidným srdce vsadit na výraznější odstíny v podobě rudé barvy, poměnkově zbarvené oči jistě podtrhnou korálové barvičky – rtěnky s příměsí oranžové barvy – a hnědoočky rozhodně neudělají chybu, sáhnou-li po rtěnkách v barvách růžové.

  2. Barva vlasů

    Pokud vám pomoc v podobě barvy vašich očí přišla až moc složitá, zkuste se odpíchnout od barvy vašich vlasů, což je o něco jednoduší. Netřeba se divit, vezmeme-li v potaz, že vaše vlasy jsou vaší vizitkou – proč je tedy nepovolat na pomoc? Ženy s černými vlasy se nemusí být vyniknout a sáhnout po fialových rtěnkách, zatímco blondýnky by měly dát přednost spíše světlejším odstínům. Jasnou volbou pro dívky s andělskými vlasy jsou rtěnky s růžovými odstíny. Brunetky to mají o něco jednoduší, slušet jim budou barvy s příměsí oranžové, stejně tak jako fialové odstíny.

  3. Barva pleti

    Věřte nebo ne, ale dobrým vodítkem může být i tón vaší pleti. Pokud jste se podle očí či vlasů nedokázaly rozhodnout, vsaďte na svůj obličej. A teď si odpovězte na otázku: Je vaše pleť chladného či spíše teplejšího tónu? Nevíte-li jak to zjistit, rádi vám poradíme: Za přirozeného slunečního světla se podívejte na vnitřní stranu vašeho zápěstí. Jakmile se vám naskytne pohled na výrazně modré žilky, řadíte se mezi chladné typy a rtěnka pro vás nese růžové či červené odstíny. Ovšem budou-li vaše žilky zbarveny spíše do zelena, jste teplý typ a vybírat můžete mezi rtěnkami lososových, broskvových či korálových odstínů.

Fotografie publikována se svolením Stuart Miles Photography/FreeDigitalPhotos.net