Podle jednoho přísloví se praví – co je malé, to je milé. I přesto, že bydlíte v malém bytě, lze z něj vykouzlit útulný domov poskytující vše potřebné. Mnohdy není ani zapotřebí nákladné a velké 3 tipy jak zařídit malý bytpřestavby. Bydlet můžete pohodlně, stylově a nenákladně.

Vždy pamatujeme na jedno. V malinkém bytě je nutné šetřit místem. Klíčové je tedy vybrat takový nábytek, který bude plně funkční a zároveň důmyslný. To znamená, že neukradne zbytečně místo navíc. Mimo nábytku myslete rovněž na další chytrá zařízení a světlé barvy, které opticky prostor zvětší. V malém bytě se rozhodně vystříhejte tmavých barev. Vhodné jsou také světlejší podlahové krytiny.

Neukrajujte zbytečně prostor

Při zařizování malého bytu se vyhněte všem prvkům, jež by jej mohly ochudit o cenný prostor. Jedná se například o těžkopádné závěsy či záclony – těch se rovněž zbavte. Žaluzie nebo roletky jsou nejen moderní, funkční, ale také nezabírají zbytečně místo. Jestliže se vám holá okna nelíbí, zvolte něco decentního a světlého. Před okna neumisťujte zbytečné předměty, které by bránily pronikání denního světla. Zde se vyplatí zmínit i dveře. Ty klasické otevírací vyměňte za posuvné skleněné dveře. Jsou praktické i velmi moderní. Zvolit se dají v různém provedení matné, čiré, lesklé, vzorované.

Prostory oddělujte decentně

U světla se ještě chvíli zdržíme. Zpravidla je snahou každého majitele bytu rozdělit malý prostor na více zón, tak aby vznikla ložnice, obývák, pracovní kout a další. Rozhodně nepoužívejte mohutné příčky a nesnažte se rozdělit malý byt pomocí nábytku. Takto se nevyhnete tomu, že vznikne několik malých a tmavých komůrek. Chcete-li prostor rozdělit elegantně a vzdušně, použijte paravány. Ne nadarmo se praví, že v jednoduchosti spočívá krása. Žádné dveře, kliky, příčky, nábytek – jen trendy paraván.

Malý byt potřebuje praktický a účelný nábytek

Ten je v malém bytě naprostou nezbytností. A výrobci dnes vše přizpůsobují požadavkům zákazníků. Zvolit můžete například skládací či závěsné židle, nastavitelné police, rozkládací stolky, skříně na míru, nábytek s úložným prostorem, závěsný nábytek, police vysoko ke stropu s žebříkem a další. Zručný truhlář dokáže využít šikovně každý centimetr prostoru. Hravost je přesně to, co vy i váš byt potřebujete.

Obrázek: pixabay.com