3 tipy na akceleraci studia cizího jazyka2 z 3 těchto tipů můžete začít praktikovat okamžitě u Vás doma. Ten poslední nabízí pomoc odborníka, který Vás bude při studiu cizího jazyka vést správným směrem.

1.   Učte se cizí jazyk s Vašimi oblíbenými herci nebo zpěváky

Abyste se cizí jazyk naučili co nejrychleji, měla by to pro Vás být zábava. Zkuste sledovat Vaše oblíbené filmy či seriály v původním znění. Přeložte si texty Vašich oblíbených (cizojazyčných) písniček a ty si pak pouštějte. Používejte stejnou mluvu jako Vaši oblíbení hrdinové. Studium angličtiny (koukání na filmy) pro Vás bude zábavné, rychleji se tak naučíte a zapamatujete si nová slovíčka či fráze. Navíc uvidíte, že filmy a seriály v originálním znění jsou o řád lepší, než jejich dabované „mutace“.

2.   S novými slovíčky pomohou lepící papírky

Stoly, židle, jednotlivé kusy oblečení, to vše jde polepit papírky, na nichž budete mít napsáno, jak se daná věc řekne např. anglicky. Slovní zásobu spojenou s oblékáním si tak zopakujte pokaždé, co otevřete skříň.

3.   Komunikujte, komunikujte, komunikujte

K „ovládnutí“ cizího jazyka samozřejmě nestačí pouze jej konzumovat. Je třeba také jeho aktivní využití prostřednictvím komunikace. Ať už mluvené či psané.

Tu psanou si můžete dopřát snadno na internetu, kde jsou portály určené právě ke komunikaci mezi studenty cizích jazyků (např. Interpals.net). Nevýhoda tohoto řešení je, že se zde setkáte s lidmi, kteří sami cizí jazyk nemají zvládnutý. Je vhodné se tedy zaměřit na uživatele s nejvíce pokročilou angličtinou.

Mluvenou angličtinu nejlépe protrénujete v jazykové škole, která provozuje konverzační kurzy (bohužel, řada jazykových škol dělá ze svých studentů „chronické vyplňovače gramatických cvičen퓨). Vyzkoušet můžete například komunikativní metodu LITE jazykové školy LITE, která je z 80 % založená na mluvení. O vhodnosti tohoto typu výuky se lze přesvědčit i na ukázkové hodině, kterou nabízí všechny pobočky jazykové školy LITE. Ukázková hodina je zdarma a jejím absolvováním se k ničemu nezavazujete.

Obrázek: pixabay.com