zakynthosČerven je pro mnoho z nás symbolem počínajícího léta a zajímavých nabídek, které na svých portálech uveřejňují cestovní kanceláře. Dle dostupných statistik je právě červen měsícem, v němž objednáváme letní dovolenou nejčastěji. Mezi českými turisty jasně vede Chorvatsko, Řecko a Španělsko. Právě z tohoto důvodu jsme si pro vás připravili tento článek, na němž vám představíme tři nejkrásnější pláže výše zmíněných destinací, o jejichž návštěvě byste měli vážně uvažovat.

Tip č. 1: Menorca – Platja des Grau, Španělsko

Ostrov Menorca je mnohými cestovateli považován za klenot celého Španělska. Jeho divoká a nezkrotná krása v kombinaci s přenádhernými sceneriemi láká stovky tisíc turistů z celého světa. Řada z nich zde ovšem míří s jediným cílem – prozkoumat jednu z nejkrásnějších evropských pláží Platja des Grau nacházející se blízko přírodního parku S´Albufera. Pláž má zhruba 550 metrů a její povrch je tvořen bělavým pískem.

Tip č. 2: Umag – Sol Polynesia, Chorvatsko

Druhá na řadě je plážička Sol Polynesia nacházející se nedaleko starobylého městečka Umag v obci Kotoro. Pláže Umag jsou vůbec překrásné, Sol Polynesia má ovšem něco, co ostatním schází.  Tato malebná pláž je kombinací štěrku, jemného písku i maličkých oblázků. Vstupy do vody jsou zde velmi pozvolné, proto můžete na Sol Polynesii vyrazit i s menšími dětmi. Pláž byla oceněna Modrou vlajkou a její západní část je vyhrazena pro milovníky nudismu.

Tip č. 3: Zakynthos – Navagio, Řecko

Na závěr jsme si pro vás nechali opravdový klenot a třešničku na dortu. Tou je pláž Navagio, chcete-li pláž ztroskotání, kterou naleznete na jednom z největších chorvatských ostrovů Zakynthos. Navagio je symbolem drtivě většiny řeckých pohlednic, stejně tak ji naleznete také na předních stránkách turistických průvodců. Její povrch je tvořen jemnými kamínky a součástí pláže jsou nejen monumentální skaliska, ale také starobylý vrak pašerácké lodi.

Kde naleznete další krásky?

Pokud vás zajímá, jaké další klenoty Evropa ukrývá, nechte se inspirovat stránkou KrásnéPláže.cz, kde pro vás pravidelně zveřejňujeme zajímavé tipy včetně praktických rad a přenádherných fotografií. Tento průvodce evropskými plážemi může při výběru letní dovolené pomoci i vám.