AnglieSpojené království láká každoročně mnoho lidí svými půvabnými městy, přímořskými oblastmi, kulturní rozmanitostí a bohatou historií. Dále v článku vás přesvědčíme, že Velká Británie stojí za návštěvu!

Angličtina

Do Velké Británie vyráží každoročně mnoho lidí kvůli angličtině. Ať už se jedná o výměnný pobyt v rámci studia na vysoké škole, o jazykový pobyt nabízený tamějšími školami, nebo tam vyrazíte pracovat a během práce se zdokonalovat, nic není výjimkou. Výhodou je, že například přímo v Londýně existují čtvrti, kde žijí jen Češi, takže i tak se zde můžete cítit jako doma.

Historie Británie

Anglie je oblíbená turisty pro mnoho historických památek. Celá země je poseta památkami Keltů i Římanů, které ukazují, jak se země vyvíjela a vyobrazovala do dnešní podoby. Zřejmě nejtajemnější je Stonehenge, která je zároveň nejznámější. Nikdo neví, co přesně uskupení kamenů symbolizuje. Jde snad o hodiny? Pohřebiště? Kalendář?

Pohádkové stavby

Do Anglie můžete vyrazit také za vytříbenou architekturou. V srdci Londýna najdete pohádkový Tower, v okolních krajinách chalupy ze dřeva.

Typická kuchyně

Lákavým zážitkem je také anglická kuchyně, do které bezesporu patří „Fish and Chips“ – ryba s hranolky. Pokud jde právě o tento pokrm, lidé ho buď nesnáší, nebo mu naprosto propadnou. Další typický obraz anglické kuchyně je anglická snídaně či typické pohoštění na Díkuvzdání. Lákavé jsou ale i anglické hospůdky, kde můžete ochutnat anglické pivo. 

Krajina

To, že se v Británii nachází opravdu kouzelná místa, ví snad každý. Navštivte například ostrovy přímo v kanálu La Manche, jih země s Albionem, tedy křídově bílými útesy nebo sever země, kde se nachází známý Lake District, volně přeloženo jako krajina jezer. Skotsko vás určitě okouzlí i mnoha útesy, do kterých naráží neohrožené moře.

Obrázek: pixabay.com