5 důvodů, proč vyrazit na dovolenou s e-knihou

Sezóna dovolených je aktuálně v plném proudu a kromě jiných radostí to znamená pro většinu lidí i více času na čtení zajímavých knih. Ať už cestujete po naší krásné republice,do zajímavých destinací po Evropě či na jiná místa po světě a chcete mít knihy stále při sobě, zabalte si pro letošek namísto klasických knih ty elektronické. Na cestování jsou svými vlastnostmi totiž přímo předurčeny. Posuďte sami…

Více prostoru, více možností

Cestovní kufr, plážová taška nebo kabelka se snadno zaplní nejrůznějšími nezbytnostmi a místo na těžké několikasetstránkové knihy v nich většina z nás hledá opravdu jen těžko.Naopak e-knihy nezaberou místo téměř žádné a navíc si jich na dovolenou můžete vzít, kolik jen chcete.

Ohleduplnější nejenom k peněžence, ale i přírodě

E-knihy jsou v porovnání s jejich tištěnými „staršími sestrami“ zpravidla o třetinu až polovinu levnější, jelikož s nimi nejsou spojeny náklady na výrobu a distribuci.Jako e-knižní čtenář si také můžete čas od času užívat jistého privilegia: e-knižní vydání je často dostupné už v den vydání titulu (a někdy dokonce i dříve), říká Lucie Zelinková z knihkupectví Martinus.cz A navíc – za ušetřené peníze si můžete dát třeba zmrzlinu nebo drink na pláži – na dovolené je přeci potřeba se rozmazlovat!

Pár kliky, kdykoliv a odkudkoliv

Ještě před několik lety bylo na stažení e-knihy nutné poměrně hodně času, v současnosti už ale stačí jen pár kliků a můžete číst. Jakou konkrétní knihu, to lze klidně řešit až na pláži u moře či bazénu nebo si výběrem té správné knihy zkrátit čekání na letišti či cestu vlakem na dovolenou. E- knihy se totiž dají koupit odkudkoliv a v jakoukoliv denní i noční hodinu. Nabídka domácích i zahraničních autorů už přesáhla 13 000 titulů v češtině a slovenštině, takže je skutečně z čeho vybírat!

Ani tma není problém

Znáte to – rozečetli jste si během dne zajímavý příběh a rádi byste si přečetli ještě jednu kapitolu, ale všude už je tma a vy nechcete partnera nebo děti rušit rozsvícenou lampičkou? Namísto nekonečného projíždění Facebookem nebo Instagramem teď můžete prostě jen otevřít svoji e-knihovnu a dát se do toho. Na noční čtení jsou e-knihy jako stvořené. Nejlepší je k tomu ještě přizpůsobená čtečka s nastavitelným podsvícením, které šetří i váš zrak.

Papírové knihy stále na čestném místě

Jestliže nedáte dopustit na vůni papíru a šustění stránek, chápeme, že zpočátku budete k e-knihám nedůvěřiví. Za pokus to ale určitě stojí – především ve chvílích, kdy budete někam cestovat. Opravdu se nemusíte bát, že byste tím zanedbávali své milované tištěné knihy. Ty vám totiž naopak budou vděčné, že jim v bezpečí knihovny nehrozí nebezpečí v podobě umazání zmrzlinou nebo zkrabacení od slané vody.

Tip na e-knihu na letní čtení: 100 způsobů, kterými si zbytečně komplikujeme život – Dušan Kadlec

Kniha o kvalitním životě, plná nápadů, které pomohou být šťastnějším a spokojenějším. Je v ní popsáno 100 způsobů, kterými si častokrát nevědomky, ale zato pořádně, komplikujeme život každodenními činnostmi, rozhodnutími a kroky.

Martinus.cz, 269 Kč

 

Úvodní obrázek: pixabay.com

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.