5 tipů, jak zahnat náladovost

náladovostNáladovost je obvyklým symptomem PMS. Některé ženy však náladovostí trpí pořád. A věřte nebo ne, vy tvrdíte, že za to nemůžete a ostatní to prostě musí tolerovat. Nikoho to však nevydrží bavit dlouho. Je to ničitel přátelských i partnerských vztahů.

Proč to kazí vztahy?

Představte si, jak vás dokáže vytáčet počasí, které se během dne dokáže změnit ze slunečného na větrné, deštivé, pak opět slunečné a deštivé a tak pořád dokola. Nikoho to nebaví. A teď si uvědomte, že pokud je taková žena, její okolí to s ní má pořád takové. Snad žádného muže dlouho nebude bavit, pokud je jeho partnerka chvíli veselá, potom nečekaně plačtivá a následně má energie na rozdávání. Nikdy neví, co od ní čekat a to začne lézt na nervy.

Jak s náladovostí bojovat

  1. První častou příčinou náladovosti je stres, proto byste s tím měla něco dělat, pokud náladovost trápí právě vás. Skvělým pomocníkem může být například jóga nebo jiný sport, některé ženy spíše preferují relax ve vaně nebo nákupy s kamarádkou.
  2. Plánování je další nezbytný krok k odbourání náladovosti. Pokud budete na vše připraveny, nic vás nepřekvapí a vy vše zvládnete s úsměvem!
  3. Antikoncepce může být také příčinou náladovosti. Pokud jste tedy zaznamenala častější hádky s okolím právě při nasazení nové antikoncepce, je nejvyšší čas zajít za svojí doktorkou a popovídat si s ní o jiných prášcích.
  4. Jedno slovo, tři písmena. Sex. Možná si myslíte, že sex je to poslední, na co přijde při hádkách muže se ženou. Ale právě sex vyplaví šťastné hormony a možná, kdo ví, třeba stojí vaše náladovost za tím, že vám chybí v životě erotika a vzrušení.
  5. Mluvte o vašich problémech. Ať už si promluvíte s rodinou, přáteli nebo s partnerem, uleví se vám a myšlenky vám nebudou narušovat náladu.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.