Určitě si přejete mít vlasy jako ženy v reklamách. Rozevláté ve větru, zářivé na slunci. Víte, jak si je ničíte? Jde o nejčastější chyby, které dělá mnoho žen. Pojďte je s námi odhalit.

5 zlozvyků, které ničí vlasyMokré vlasy nikdy nedrhněte

Nikdy s vlasy nemanipulujte ihned po jejich umytí. Umyjte je, na chvíli je zabalte do turbanu a chvíli počkejte, než se z nich přebytečné množství vody vysuší. Pokud byste s nimi totiž ihned začala manipulovat, zběsile byste je dřela ručníkem, rozčesávala, mohly by se vám opravdu hodně poškodit. Potrhat, polámat. Takže pozor na to!

Účesy, ze kterých bolí hlava

Další chybou, kterou mnoho žen dělá, jsou zbytečně příliš pevně sepnuté vlasy. Samozřejmě nevadí, pokud na výjimečné příležitosti zvolíte pevný účes, ale každodenní nošení culíku neprospívá vlasům v jejich délkách a navíc je to možná důvod, proč vás bolí hlava. Pokud potřebujete, aby byly sepnuté a nevadily vám v obličeji, zvolte raději volnější cop nebo skřipec.

Pozor na teplo!

Teplo rozhodně vlasům neprospívá. Může je spálit, vysušit. Proto je velkou chybou, pokud vlasy fénujete na nejvyšší teplotu a myslíte si, že tak rychleji uschnout. Nejlepší je vlasy fénovat vlažnějším vzduchem. Také byste se měla vyhnout každodennímu používání žehličky či kulmy na vlasy. Není to prospěšné, i když použijete ty nejlepší přípravky na jejich ochranu, časem se vám to ošklivě vrátí.

Méně je více

Další chybou je velké množství produktů, kterými vlasy zatěžujete. Šampón, kondicionér, maska, olejíček, tužidlo, lak. Je to vaše běžná rutina? Chyba! Vlasy, které jsou zatěžovány neustále velkým množstvím produktů, jimi budou brzy tak zahlcené, že ztěžknou a začnou se lámat, vypadávat. Proto si dopřávejte nadbytečnou péči v podobě olejíčků a masek jen příležitostně a omezte i jejich lakování.

Pravidelné zastřihování

Pravidelné zastřihování je důležité. Vlasy se tím totiž oživí a budou lehčí, protože je nebudou zatěžovat špatné a mrtvé konečky vlasů. Jakmile se začnou třepit, je třeba zasáhnout. Pokud si přejete, aby vám vlasy vyrostly a byly delší, poraďte se s kadeřníkem. Bude vědět, jak často a jakým způsobem vlasy stříhat.

Obrázek: pixabay.com