Solární osvětlení na zahradu se snadno instalují a jsou prakticky bezúdržbová. A nejlepší ze všeho je, že jejich používání nezvýší Váš účet za elektřinu ani o halíř. Pro domácí použití se v poslední době rozšířily především solární světla, nástěnné lampy, volně stojící sloupy a okrasné solární LED osvětlení. Solární osvětlení využívají systémy se solárními články, které přeměňují sluneční světlo na elektřinu. Elektrická energie je pak uložena ve vestavěných bateriích pro použití večer a v noci. Výrobci nejčastěji používají kadminum-niklové a olověné baterie.

Funkce solárního osvětlení

zahradni-sada-solarnich-led-lamp-10-ksSolární osvětlení na zahradu spolehlivě fungují ve většině oblastí mírného pásma, ve kterém leží i Česká republika, je však nutno vzít v úvahu, že solární osvětlení na zahradu bude kvalitně fungovat jen tehdy, pokud na solární články dopadne alespoň minimální doporučené množství slunečního svitu.

Tyto doby svícení solárních světel udávané v jejich specifikacích jsou založeny na délce slunečního svitu. Pokud umístíte solární osvětlení do místa, kde bude dostávat méně slunečního svitu – například pod hustější keř nebo strom, pak musíte v noci počítat s kratší dobou svitu. Doba svitu solárních světel se může též lišit v závislosti na tom, jak jasná obloha je v daný den. Provozní časy v zimních měsících se mohou lišit až o 30 nebo 50 % oproti letnímu období.

Některá solární světla jsou samostatné jednotky – jediné co potřebujete, je umístit je na slunném místě. Jiné mohou mít světla oddělená od solárního panelu – v takovém případě se snažte solární panel umístit do míst, kde svítí slunce ideálně po celý den.

Ze široké škály solárních osvětlení můžete vybírat například v internetovém obchodě www.i-market.cz (konkrétně na adrese www.i-market.cz/95-solarni-osvetleni ).

Foto: i-market.cz