AdventTuto neděli jsme slavili druhý svátek adventní. Mnozí z nás si zapálili druhou svíčku na adventním věnci. Cukrářky začali péct vánoční cukroví a začala nákupní vánoční horečka. Čas Vánoc není ale jen o nákupech, uklízení, vaření a pečení. Je to především čas, kdy si máme společně sednout se svou rodinou u stolu, zazpívat si koledy, či si přečíst knihu o tom, jak Vánoce vznikly, kdo nám nosí dárečky a vzpomenout si na ty, kteří už nejsou mezi námi.

Slovo Advent znamená příchod

Je to spojováno s příchodem Spasitele. Tento významný svátek je nejvíce uznávaný mezi křesťany. Po staletí znamená Advent duchovní zamyšlení, stejně tak jako je oslava, očekávání. Advent přináší radost, dodržování dávných zvyků. Děti si často otevírají adventní kalendáře s překvapením, a už se nemohou dočkat na 24. den, kdy k nim přijde Ježíšek – či Santa Klaus.

Adventní věnec

Adventní věnec je jeden z mnoha symbolů Vánoc. Čtyři svíčky znamenají čtyři týdny do příchodu Ježíše Krista. Věnec má většinou kruhový tvar, což symbolizuje spojení a zelené větve jsou ve znamení přátelství.  Adventní věnec má svůj původ. Vznikl v severní Evropě (Finsko, Norsko), kdy je to nejtemnější období v roce, a lidé se připravovali na příchod jara.

Víte, jaká je správná kombinace svíček na adventním věnci?

Jak už bylo zmíněno, na věnci by měly být čtyři svíčky. Tři mají být fialové barvy, které symbolizují naději, mír, lásku a jedna růžová, což představuje radost.  Někdy se můžeme setkat i s pátou svíčkou, která je většinou bíla. Tato svíčka se zapaluje přesně na 24. 12. a je symbolem narození Ježíše Krista.

Fotografie publikována se svolením Author: Hans License: Public Domain Dedication http://all-free-download.com/free-photos/