Seselfieslfies je populární mezi mladými lidmi, ale také celebritami. Celebrity získávají větší popularitu, protože oni samotní jsou autory svých fotek. Selfies patří mezi deset nejpoužívanějších výrazů. Přinášíme vám několik užitečných rad, jak se vyvarovat nejčastějším chybám, které děláme.

6 užitečných rad, jak udělat tu „nej“ fotku sama sebe

Upravte se

Každý chce vypadat na fotce úžasně, originálně. Někdo bude trávit hodiny před zrcadlem, někdo se jen učeše a někdo jen vyleze z postele a udělá cvak. Zkuste udělat různé pohledy, grimasy. Nemusí to být ale jen tvář, kterou chcete zviditelnit. Můžete se ukázat v celé své kráse. Čím více originality, tím více popularity. A o to především jde.

Kvalitní fotoaparát

Vybrat si ten nejkvalitnější fotoaparát vám nemusí zaručit 100% kvalitu výsledku. Nejste přece významný fotograf s mnoholetými zkušenostmi, ale amatér. Nicméně použití dobrého fotoaparátu je jedna z dalších tipů, jak se vyfotit „nej“ podle sebe. Dnešní fotoaparáty mají vynikající rozlišení, zoom, dlouhou výdrž baterie a mnoho dalších možností. Stačí si jen důkladně přečíst návod, vyzkoušet si dané, různé možnosti fotoaparátu a pak už jen cvak, cvak.

Pozadí

Vyfotíte se podle svých představ, ale fotka nevypadá, tak jak chcete? Možná je to tím, že jste nevhodně zvolili pozadí. Zkontrolujte tedy okolí, a jaké je osvětlení. Vyhněte se příliš tmavým a světlým místům. Barevné pozadí vás může také „zamaskovat“.

Pevná ruka

Začátečníci selfies by mohlo hodiny vyprávět o tom, jak se jim klepaly ruce, když se chtěli vyfotit. Držte tedy pevně svůj fotoaparát v ruce s nataženou paží, nebo ji mějte mírně ohnutou v lokti.  Pokud ale nebudete spokojeni, můžete využít rychlé sériové snímání fotoaparátu. Několik fotek za sebou vám umožní si správně vybrat tu nejlepší.

 Kontrola

Než si danou fotku umístíte na sociální síť, důkladně si ji prohlédněte. Sebemenší detail může ovlivnit i váš život. Myslíte si, že jste krásní, dokonalí a ejhle. Někdo z vašich přátel, či neznámých lidí vám napíše, pravý opak. Málo kdo z nás unese kritiku ostatních.

 Sdílení

Selfies se nejčastěji sdílí na sociálních sítích. Můžete ji sdílet jak mezi přáteli, nebo tomu necháte volný průběh. Záleží to nás, co s tou selfies fotkou chcete udělat. Selfies má své pro i proti. Můžete získat popularitu, ale také výsměch, posměšky, ponížení.

Fotografie publikována se svolením Boians Cho Joo Young Photography/FreeDigitalPhotos.net