Antonietta a její osudAntoinetta – královna Francie, právě tak se jmenuje představení divadla Hybernia, které mělo premiéru už v dubnu letošního roku. Jde o muzikál se strhujícím příběhem Antoinetty, její rodiny, vyprávějící její osud. Muzikál je z dílny Musical Production.

Revoluce

Muzikál vás zavede do období Velké francouzské revoluce. Po celou dobu vás neopustí humor, napětí, smutek. Antoinetta nešetřila penězi, milovala bohatství, starala se o výchovu svých dětí a podváděla manžela, Ludvíka XVI., který ji i tak miloval. Ovšem lid v království strádal, hladověl. Když se vzbouřil a zaútočil na Bastilu, rodina byla v úzkých. Král svůj lid nechtěl opustit a nedovolil odejít ani své ženě s dětmi. Královská rodina byla odvezena do Paříže. Byli uvězněni, byl nad nimi roznesen rozsudek. Králova poprava byla provedena za pomoci světel a zvuků gilotiny, ovšem poprava Antoinetty byla mnohem napínavější – hlavu ji setnula opravdová gilotina, která byla v průběhu děje vynalezena a překreslena samotným králem.

Vynikající obsazení

Co se týče textu a hudby, stojí za nimi Jiří Škorpík a Pavel Vrba. V hlavních rolích pak můžete vidět Moniku Absolonovou, Michala Novotného, Pavla Soukupa, Bohuše Matuše, Petra Macháčka a mnoho dalších. Vedle zmíněných osobností zde hrají i děti královského páru. Děti, které na tuto pozici byly obsazeny, si vedou skvěle a vyzpívají to, co mnoho dospělých nezvládne.

Hybernia představení uvádí po letní pauze. Muzikál je výborně zpracovaný. Atmosféra Francie vás neopustí ani během přestávky, kdy se pobouřený lid vydal do foyer. Zpěv se nesl celou místností a vynikl i bez použití mikrofonů a jiné techniky. Kdo nespěchá po představení domů, může počkat právě ve foyer, kde probíhá autogramiáda.

Fotografie: Closeup of Queen Marie Antoinette by artist George Stuart wearing the Regent Diamond in her hair Author: Mary Harrsch licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com