aqua zumbaZumba – někdo jí říká tanec, jiný cvičení, ale vždycky jde o to samé – pohyb v rytmu hudby, jenž je energická. Klasická Zumba je taneční fitness program, jenž vymyslel kolumbijec Alberto Perez. Jedná se o formu aerobního tréninku, který je intenzivní a střídají se v něm rychlé a pomalé skladby. Tepová frekvence tak zůstává ve stabilních normách. Ovšem, ne každému vyhovuje tempo, jenž lektor Zumby udává, nebo si kvůli zdravotnímu stavu tohle cvičení prostě nemůže dovolit. Od toho je tu Aqua Zumba – cvičení ve vodě, jenž je nejen zábavné, ale i tělu prospěšné.

Co je Aqua Zumba?

Mnoho lidí Aqua Zumbu považuje za jakousi obměnu klasické Zumby, jenž pohltila svět. Pravdou zůstává, že Aqua Zumba je dynamické vodní fitness, které přináší do světa cvičení zase něco nového. Jedná se o novou dimenzi v posilování, která je ale díky svému průběhu mnohem příjemnější, než když svá těla budete mučit na posilovacích strojích.

Kdo může cvičit Aqua Zumbu?

Aqua Zumba je vhodná úplně pro všechny. Neomezuje věkem ani pohlavím, zkrátka máte-li chuť jít si zacvičit, běžte. Týká se to i těhotných žen, které si příliš cvičení dovolit nemohou. Cvičí se ve vodě, která dosahuje výšky po hruď, tzn. v mělčích bazénech, ramena máte po celou dobu cvičení nad vodou.

Jak Aqua Zumba probíhá?

Na Aqua Zumbě je nejúžasnější to, že při ní zapojujete opravdu celé tělo. Tím pádem si protáhnete a posílíte všechny problémové partie, se kterými se mnoho žen, ale i mužů, hodně trápí. Nespornou výhodou Aqua Zumby je fakt, že při jejím cvičením šetříte klouby, což je rozhodně příznivé plus. To ocení především ti, kteří se kvůli problémům s kyčlemi nebo koleny musí sportu vyhýbat obloukem.

Náročnější než klasika

Pokud si myslíte, že je vodní verze Zumby lehčí nežli klasická varianta, máte-li dojem, že se při tomto cvičení budete flákat a jen tak se plácat ve vodě, budete zklamáni a rychle vyvedeni z omylu. Aqua Zumba je díky nutnosti držet stabilitu ve vodě mnohem náročnější než klasická Zumba, u které stojíte pevně nohama na zemi.

Tak na co ještě čekáte? Vezměte plavky, sbalte ručník, naplňte se pozitivní energií a především chutí cvičit a tím pro sebe a své tělo něco udělat a vyražte na lekci Aqua Zumby! Budete možná více než mile překvapeni, jak si vás Aqua Zumba dokáže omotat okolo prstu!

Fotografie: aqua-zumba Author: teammarche licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com