šperkyAriki jsou vysoce kvalitní a přírodní šperky od roku 1932. Je to světově nejúspěšnější designér a výrobce Paua shell šperků. Je taktéž největším výrobcem šperků na Novém Zélandu. Ariki je název z jazyka Maori a v překladu znamená „nejlepší“. Šperky nabízí nejvyšší kvalitu jak z hlediska materiálu, tak i z hlediska zpracování.

Jakmile je Paua, tedy mořský jedlý šnek, vyzdvižen z mořského dna potápěči, odstraňuje se z něj maso, a shell (skořápka) je zpracovávána na šperky. Jako součást tohoto procesu je kůra odstraněna broušením a linishing vnější skořepiny odhalí krásné barvy a vzory skryté pod kůrou. Po ukončení tohoto procesu a po shell byl ve tvaru tvořen kabošon (kus pláště, který se hodí do vašeho prostředí bižuterie), 2 vrstvy čirého laku se používají na ochranu kabošon.

Šperky s dlouholetou tradicí

Výrobní provoz těchto skvostných šperků sídlí v Blenheimu na severním konci Jižního ostrova Nového Zélandu. Společnost byla založena v roce 1932, kdy rodina Marlborougha viděla potenciál pláště Paua jako ústřední bod unikátní kolekce šperků. Jejich ambice má za následek kolekci Ariki Paua, který je široce prodáván nejen na Novém Zélandu, ale i po celém světě. Tyto šperky jsou mezinárodně proslulé.

Prodávají se ve více než 25 zemích celého světa. Tam bylo mnoho pokusů o jejich imitaci, ale žádný z nich nedosáhl tolika trvalých úspěchů. Ariki má závazek k absolutní dokonalosti v designu a výrobě. Šperky spojuje vnitřní krása pláště Paua s jemným řemeslem zlata a palladiem pokovené. Mincovní stříbro nastavilo vytvoření mezinárodní kolekce šperků Ariki Collection.

Dokonalou ruční práci nic nenahradí

 Ariki Collection byly z počátku vyrobeny pouze z mincovního stříbra jako kolekce Paua shell šperky. Dnes je většina produkce zaměřena na Paua shell, Greenstone (netrif), černou perleť a 22 karátové zlato. Nová limitovaná kolekce mincovního stříbra Paua shell šperků byla zahájena v říjnu 2011. Kromě toho, Ariki vytváří rozsáhlou sbírku Paua shell suvenýrů a dárkových předmětů. Ručně dělaná sbírka špeků je díky vynikající schopnosti řemeslníků v kombinaci s neuvěřitelnou krásou pláště Paua, z kterého se vyrábí.

 Ariki nabízí různé prezentační balíčky, které úspěšně fungují v maloobchodním sektoru. Nabízí také vysoce kvalitní obal a všechny šperky jsou dodávány v atraktivní kožené krabičce. Každá šperkovnice obsahuje vícejazyčnou brožuru. Pro prezentaci šperků Paua je typická modrá barva, pro Greenstone zelená a pro kolekci Pearl šedá a černá.

Ariki má tři překrásné kolekce

  • . Paua Shell šperky
  • . Greenstone šperky
  • . Black Lipped Mother/Paerl šperky

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net