máma s dítětemBoje jsou od pradávna. Ať už to bylo na základě hladu, získání území, získání uznání, ale i vyvoleného člověka. Boje byly a budou vždy. Nejtěžší rána pro člověka je ale boj s vlastní rodinou. Když tedy dojde k tomuto střetu, rozhodně byste neměli zapomínat na to, že právě vaše rodina je základ vašeho života. Ať už vám vaše rodina dala vše, myslím tím i to zlé, pořád je to ta rodina, která vám dala život a vašim úkolem, cílem je to, abyste se naučily svůj život žít naplno.

Pevné pouto mezi mámou a dítětem

Toto pevné pouto vzniká už v maminčině bříšku. Dodnes není 100% známo, jak je tomu docíleno. Zdali maminčiným hlasem, tlukotem srdíčka, nebo jsou to jen vjemy, pocity nového človíčka. Nicméně, hned po narození se většinou silně vyvine pocit ochrany, velké, čisté lásky a je to přeneseno na vaše dítě. Vývoj tohoto citu ale bude záležet na vás, co všechno mu chcete obětovat.

Rozdílné generace

Dnešní teenageři opravdu mají velké problémy se starší generací. Chtějí si žit svůj život po svém, rozhodně si do něho nechtějí dát mluvit a nějaké rady jsou jim ukradeny. Na co taky, když mají svůj mozek. Upřímně řečeno, neustále hádky a trvalé konflikty jsou k šílenství. A věřte, že brzy někoho z nich, to přestane bavit a raději složí zbraně. Čas ale ukáže, kdo měl nakonec pravdu. A nakonec vás to může hodně mrzet. Zkuste si raději s nimi o tom promluvit, třeba i vícekrát, než si neustále prosazovat jen to své.

Tichá domácnost

Hodně často se stává, že při hádce dochází k tiché domácnosti. No schválně, kdo z vás to zažil? Já myslím, že určitě každý. A čeho jste docílily? Byl to vždy váš úspěch? Řekla bych s jistotou, že ne. Vždy je to o kompromisu. Nicméně, přemýšlely jste nad tím, kolik jste tím ztratily svého času? A není to škoda, když by to šlo i jinač? Ano, jsme a budeme vždy u komunikace.

Pokud ale cítíte zášť, rozhodně byste se měli naučit odpouštět, dát mámě druhou šanci, protože život je moc krátký na to, abychom se neustále hádali a bojovali mezi sebou. A pokud to jinač, nejde, otočte list svého života a už se k minulosti nevracejte. Ale tohle my lidé těžko dokážeme.

 

Fotografie publikována se svolením od ambro Photography FreeDigitalPhotos.net