brouciKaždá žena chce vypadat krásně a pokud možno, co nejdéle. To znamená, že svou pozornost obrací především na kosmetiku, pokud zrovna nekončí v rukou plastického chirurga. Osobně neznám ženu, která by nemilovala různá patlátka, vůně, séra, pleťová mléka, sprchové gely a další výdobytky moderní doby. Jenže málokdy se stane, že čte přesné složení výrobků, pokud slibují dokonalé vyhlazení vrásek, zjemnění pokožky a navíc i hezky voní. Věděli jste o tom, že se i v kosmetickém průmyslu používají podivnosti, jako je hlemýždí sliz, kuřecí morek, býčí sperma, hadí jed, trus kolibříka, mleté rybí šupiny? Tím to stále nekončí a tohle všechno je ještě poměrně roztomilé. Trochu mi to připomíná recepty typu: tři pavoučí nožičky, dvě muší křídla, pět kapek hadího jedu. Ale ono je to samozřejmě jinak. V moderním provedení i luxusním balení.

Brouci a jiná havěť v kosmetice

Také ječíte, když vidíte pavouka a jiný lezoucí i létající hmyz? Já ano a zkuste si představit, že tyhle sušené a drcené potvory jsou mnohdy příměsí dekorativní kosmetiky. Krásně našpulená a namalovaná pusa, málokterý muž by takovému svodu odolal. Stačí se přitisknout a vlepit žhavý polibek. Ale při představě, že tato rtěnka obsahuje rozemleté brouky, mi osobně naskakuje husí kůže.  Ale vím, že larvy a brouci jsou bohatým zdrojem důležitých živin a někde se běžně i konzumují. Taková rtěnka už by v podstatě měla být slabý odvárek. Dokonce sprchový gel z mravenců osvěžuje nejen tělo, ale i mysl. Pokožku hydratuje, regeneruje a srovnává pH. Pokud se vám to zdá být pořád málo, pokročíme o kousek dále.

Parádo trp – močovina v krémech i šampónu

V kosmetice se rovněž využívá prasečí placenta nebo močovina. Močovina má úžasnou schopnost vázat vodu a obsahuje řadu důležitých vitamínů: A, D, E a K. Perfektně zvlhčuje pleť a umí vyléčit řadu kožních problémů. A kde všude můžeme najít v kosmetice močovinu? Jsou to především vyhlazující mléka, krémy pro atopickou pokožku, hydratační krémy, exfoliační čistící gely, masky pro suché vlasy a šampóny podporující hydrataci. Samozřejmě, že se s močovinou nesetkáte u všech výrobků a musí se jednat o speciální kosmetické produkty, kde je uveden i poměr.

Fotografie publikována se svolením PANPOTE Photography/FreeDigitalPhotos.net