brusinkyBrusinky obsahují nespočet látek, které jsou pro naše tělo důležité. Lidé to zjistili už dávno před tím, než začala na plné obrátky farmacie a přírodu nahradila chemie.

Zánět močových cest

Největším počtem lidí konzumujících brusinky jsou bezesporu lidé, kteří trpí na problémy s močovými cestami. Dnes už i některé léky z lékáren obsahují brusinky, tak proč je nejíst i syrové tak, jak je vyrobila sama příroda se všemi dalšími výhodami?

Brusinky umí zabránit bakteriím, aby se usazovaly na sliznicích. To má za následek menší počet těchto mikroorganismů v těle, dostávají se totiž přirozeně ven s močí. Proto po konzumaci brusinek určitě uvidíte změnu – veškeré problémy s močovými cestami či ledvinami ustanou.

Stárnutí

Snad každá žena bojuje s prvními projevy stárnutí. Ženy utrácí nemalé peníze za drahé krémy a jinou kosmetiku, aby zakryly svůj věk. A přitom brusinky stojí „pár kaček“ a také pomohou! V tomto případě však spíše jako prevence. Díky velkému množství antioxidantů, které brusinky obsahují, chrání buňky v těle před předčasným stárnutím.

Další plusy

Kromě zmíněných benefitů brusinek musíme zmínit i to, že díky podílu vitamínu C chrání naši imunitu. Podíl vlákniny pak působí na správnou činnost střev. Tím to ale nekončí, protože brusinky jsou vhodné jako prevence proti onemocněním srdce a cév! Zralé bobulky zatočí se zlým cholesterolem v těle a tak pomáhají.

Navíc pomáhají i při potížích s dásněmi. Brání hromadění bakterií v ústech, takže se tvoří méně zubního plaku a zabraňují vzniku paradontózy a zubního kazu.

Jak je jíst?

Brusinky můžete jíst jak čerstvé, tak sušené. Sušené mají výbornou chuť a navíc neztratí na své zázračné síle. Z brusinek se dá ovšem vytvořit i čaj. Pokud ani to není to, co máte rádi, vyzkoušejte brusinky jako přísadu do receptů! Ať už je dáte do misky s jogurtem nebo z nich uděláte koláč, svému tělu poskytnete sílu přírody, kterou potřebuje, aby bylo zdravé!

Obrázek: minhavida.com.br