dárkyKouzelné vánoce, voňavé cukroví, dárky pod stromečkem. Atmosféra je plné pohody, klidu, lásky. Vánoce se pomalými krůčky, ale jistě blíží. Už zbývá pouhé 4 měsíce. Někteří z nás už přemýšlejí, jakou radost udělat své rodině, kamarádům.

Každoročně jsou u nás na prvním místě moderní technologie, potom knížky, kosmetika, oblečení. Tak jak vybrat ten správný? Teď je ideální doba si vyjít do nákupního centra, či menších obchůdků. Máte dostatek času si zboží důkladně prohlédnout, či vyzkoušet, nemusí stát ve frontách, dívat se na zběsile pobíhající lidi a navíc můžete ušetřit i nějaké peníze. Mnozí obchodníci si před Vánocemi uměle navýší ceny a následně zlevní. Je to důkladně, vymyšlený obchodní trik, jak co nejvíce přilákat zákazníky a získat tak více peněz.

Vzpomínáte, co jste jim koupili loni k Vánocům? Jakou měli radost a naopak?

Hitem dnešních Vánoc? Moderní technologie.  Dnešní doba udělala veliký pokrok ve vývoji a jejich ceny rapidně klesly. Je to především způsobeno konkurencí, kurzem.  Dnešní mládež určitě bude toužit po novém chytrém telefonu, či tabletu a dospělí zase po nové televizi, počítači, či nějaké užitečné věci do domácnosti.  Bude to ale něco stát. A jak dobře víme, ušetřit si pár korun je pro nás docela obtížné. Tak si asi opět na ně půjčíme. Zvažte to ale důkladně. Nejen, že daná věc za rok už nebude hitem a pokrok technologie bude zase něco dál, cena výrazně spadne dolů, někdy i o 50%, ale půjčka vám zůstane i na několik měsíců.

Levnější variantou je kosmetika, oblečení, zajímavá knížka. Jsou to sice všední dárky, které vás nijak nenadchnou, ale i tady můžete přidat trochu experimentu. Co kdybyste koupili místo klasické knížky, e-knihu? V dnešní době zažívá velký boom a má mnoho užitečných funkcí, které ocení nejen mládež, ale také starší lidé. Nebo koupit vzorník vůní? Mnohé firmy tuto možnost nabízejí buď za menší poplatek, nebo zdarma. A co oblečení? Na ponožky, košile, kravaty raději zapomeňte. Radost uděláte, když jim koupíte dárkovou poukázku. Vánoce nejsou jen dárky, vánoční cukroví, ale také láska, štěstí, rodina, přátele.

Fotografie publikována se svolením photostock Photography/FreeDigitalPhotos.net