Dnešní pětačtyřicátnice jsou zcela jiné, než tomu bylo před patnácti lety a uznávají to i prodejci spodního prádla. Ženy o sebe mnohem více dbají, ale mimo jiné jsou i více aktivní (patří zde i sexuální oblast). Slovo sexy se dá vyložit různě, ne vždy musí přímo souviset se sexem, ačkoliv jemný nádech erotické výzvy se k tomuto termínu pojí.

Pokud si myslíte, že žena ve 45 letech patří mezi staré kopřivy, pak se mýlíte. Dnes ženy na svět pohlíží zcela jinak a pryč je doba, kdy dávaly přednost gauči, pohodlí a bavlněným bombarďákům. Na požadavky dnešních pětačtyřicátnic reagují i návrháři a vytváří tak zcela nové trendy módní kolekce.

Poslední průzkumy také ukazují, že ženy ve věku 45 let jsou dokonce více sexuálně aktivní, než když jim bylo 20 let. Nemají tolik zábran, jsou bezprostřednější, rády zkoušejí nové věci a postel není jediné místo, kde erotické hrátky rády vykonávají. Pojďme se tedy společně podívat, jak být i ve 45 letech stále sexy.

Sebevědomí

Zdravé sebevědomí je naprostý základ. Pro každého normálního muže je nejpřitažlivější ta žena, která zná svou cenu a nepotřebuje o tom neustále přesvědčovat. Sebevědomí čiší z ženy při každém jejím pohybu či gestu. Ovšem nic se nemá přehánět a vše má své meze, příliš hodně sebedůvěry může působit namyšleně a muže to odpudí.

Pěstěný vzhled

Nepodceňujte to, jak vypadáte a působíte. Čistá, upravená a pěstěná žena je mnohem přitažlivější než ta, která má tunu make-upu a jak se praví – nahoře huj a dole fuj. Muži nesnáší, když je žena příliš hodně zahalená, ale ani když se příliš odhaluje. Najděte tedy zlatou střední cestu a nešlápnete vedle. Decentní líčení, oblékání, vůně. Vše má být tak akorát.

Úsměv

Veselá a usměvavá žena je přitažlivá víc než ta, která se mračí. Není zapotřebí mít pusu od ucha k uchu (nemít uši, tak kolem celé hlavy), ale uvědomte si milé dámy, že jsou to právě ústa, co pro muže představuje erotický symbol. Muži milují namalované rty, rty s leskem, klidně použijte místo lesku či rtěnky i pomádu. Rty by měly být vláčné, hebké – nikoliv scvrklé, suché a drápavé.

Jemné a decentní doplňky

Žena by měla zůstat ženou a nepřehánět to s množstvím. Nošení šperků a líčení máme v genech. Ženy se zdobily odpradávna. Ale pamatujte, že méně je někdy více. Doplňky by neměly zakrývat to, kdo doopravdy jste – vaší osobnost.

Vkus

Vkus se nedá koupit. Bohužel mnoho žen dělá tu chybu, že na sebe naplácá cokoliv, co se blýsklo někde v reklamě na celebritě. Jenže každý člověk je jedinečný a nemusí mu slušet totéž. Nehledě na to, že řada žen to řeší levnější atrapou, protože na danou značku nemá peníze. To pak působí velmi kýčovitě. Není nutné mít drahé a značkové oblečení, ale umět nosit i to levnější a být prostě sama sebou.

Bezprostřednost

Přirozenost a bezprostřední jednání je mnohem více sexy než strojená komunikace a předstíraná plachost. Ovšem pozor, protože bezprostřednost není pubertální rozjívenost či drzost. Neumí-li se dáma chovat jako dáma – je to k pláči.

Nadhled

Jestli něco ženě sluší, pak je to notná dávka nadhledu, který si zachová v určitých situacích. Naučit se ovládat i v těžkých situacích a zachovat si pozitivní myšlení značí, že žena na sobě dokázala kus práce. Nakonec – všechno špatné je k něčemu i dobré.

Obrázek: pixabay.com