Čaj zahřeje a uklidní

čajV zimě mnoho lidí ocení teplý čaj, který zahřeje. Proč si ale nedát čaj, který navíc dokáže uklidnit, zbavit stresu, anebo pomůže se spánkem? Přinášíme tipy na bylinné čaje, které ve vaší kuchyni nesmí na zimu chybět!

Meduňka ze zahrádky

Meduňku spoustu lidí pěstuje na zahrádce, na skalce. V létě je výborná, když se přidá do vody spolu s citrónem. Není ale důvod vzdávat se jí na zimu. Naopak! Využít můžete svoji nasušenou bylinku, samozřejmě je ale k dostání i v obchodech. Někteří už možná objevili její úžasnou schopnost: pomáhá při nespavosti. Meduňka totiž zklidní váš organismus, uvolní vás a dopřeje vám pohodlný a klidný spánek. Co je jejím dalším benefitem je schopnost odbourat bolest hlavy, pomáhá při trávicích obtížích.

Levandule nejen do koupele

To, že je levandule dobrá do koupele nebo jako náplň do voňavých polštářků pro vás možná není novinka. Co jste ještě ale možná nevyzkoušeli je levandulový čaj. Pokud jste nervózní, přišla na vás podzimní deprese nebo stres, levanduli můžeme jen a jen doporučit.

Mateřídouška při nachlazení

Mateřídoušku si dopřejte ve chvíli, kdy vás trápí rýma, kašel, cítíte se slabí, unavení. Čaj vás uklidní a uleví ucpanému nosu. Také si poradí s vaší pochroumanou náladou. Mateřídouškový čaj je hlavně vhodný pro děti, kterým chutná. Ženy, které čekají miminko, by se však měly mít na pozoru a mateřídoušku neužívat ve velkém množství.

Třezalka místo doktorů

Třezalka je dalším zázrakem. Čaj z této bylinky vás dokáže zbavit deprese díky látce hypericin. Tuto látku obsahují léky, které jsou předepisovány právě na deprese. Třezalka má navíc schopnost vás uklidnit, ale zároveň i nabudit. Budete tedy bdělí, ale v pohodě. Protože třezalka dokáže opravdu léčit, a to i trvale, je dobré ji popíjet pravidelně alespoň po dobu čtrnácti dnů.

Fotografie publikována se svolením Apolonia Photography/FreeDigitalPhotos.net

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.