čakry 1.dílPřináším vám první díl článku na téma „ČAKRY“ ve spolupráci se specialistkou paní Evou Kokavcovou, která se tímto zabývá již 12 let. Žije v UK, kde se rovněž živí jako holistická terapeutka, hypnotizérka a masérka devíti druhů různých masáží. Zajímá se o esoteriku, věštění tarotových karet, numerologii, čtení z ruky, hypnoterapii a minulé životy, EFT tapping techniku, která odstraňuje bloky a spoustu dalších technik. Bližší informace můžete nalézt na jejich webových stránkách, které jsou v angličtině http://www.ewitchtherapylondon.co.uk/ nicméně na zodpovězené dotazy vám ráda odpoví. Paní Eva má své klienty i na Slovensku.

Čakry jsou energetické centra, které jsou napojené, na fyzické tělo. Existuje 7 hlavních čaker. Pokud člověk není jasnovidec, není schopen tyto čakry vidět. I když je nevidíme, ovlivňují naše tělo na fyzické, emocionální, mentální a také duchovní úrovni. Čakry, jsou ve tvaru energetického kruhu. Tyto se otáčejí dokola. Čakra je jako trychtýř, přičemž užší strana vychází ze zad a rozšiřuje se směrem ven. První čakra, je umístěná na spodní části páteře a sedmá čakra, je na vrcholku hlavy. Zbývajících 5 čaker, je umístěných podél naší páteře. Každá jedna čakra se otáčí rozdílnou rychlostí. Nejspodnější čakra se otáčí pomalu a čakra na horní části hlavy, se otáčí nejrychleji. Každá čakra reprezentuje určitou oblast našeho života.

  • První čakra symbolizuje instinkt, přežití, bezpečí, stabilitu, stát pevně na zemi
  • Druhá čakra se vztahuje na svět a lidi v něm. Vše co přináší potěšení a sexualita
  • Třetí čakra představuje schopnost a sílu dokončit věci. Použití pevné vůle
  • Čtvrtá čakra je láska a city, empatie a soucit
  • Pátá čakra vyjadřuje pravdu pro blaho druhých
  • Šestá čakra znamená intuici nebo, li šestý smysl
  • Sedmá čakra je spojení s duchovnem a vyšším „JÁ“

Pokud čakry dobře fungují, otáčejí se volně a plynule. Pokud máme v životě těžkosti, nevědomě blokujeme energii, která protéká přes čakry, nebo jsou čakry příliš otevřené. V obou případech to znamená nerovnováhu a disharmonii. Čakry se mohou rozladit kdykoliv, nejsou fixní. Mohou rozladit také úrazem, citovým traumatem nebo šokem. Pokud budeme například sedět stále doma u televize, nebudeme vyvíjet žádné aktivity a podněty, je velmi pravděpodobné, že naše první čakra nebude dostatečně vybalancovaná. Čakry budeme mít v harmonii, pokud budeme pravidelně dbát o to, aby v našem životě nechyběli následovné věci: Kontakt s přírodou, práce, výdělek, čas trávený s rodinou, přáteli, zábava, relaxace, zdravá strava, pohyb, duchovno, meditace, osobní růst a pomoc druhým lidem.

Fotografie: chakras Author: omnos licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com