celulitidaCelulitida se často nazývá „prokletí žen„, protože několik tisíců i milióny žen trpí touto nepříjemnou pomerančovou kůži s dolíčky a tukovými zásoby na bocích, stehnech. Některé ženy tvrdě bojují proti tomu, aby neměli sebemenší náznak celulitidy. Sportují od rána do večera, pravidelně konzumují zdravou stravu. Jiné ženy zase utrácejí několik tisíců korun za přípravky proti celulitidě, ale tyto přípravky mají minimální účinek. A potom je to poslední řada žen, které to prostě neřeší. Jsou krásné tak, jak je příroda stvořila. Ale víte opravdu, co je to celulitida? Nebo co ji způsobuje?

Takže pokud nevíte, co je celulitida, tak jak ji můžete léčit?

Celulitida je vlastně způsobena muskulární atrofií. Jedná se o stav, kdy určitá vrstva svalů oslábne, a jako by se oddělovala od pokožky. Tím se vytváří pomerančová kůže s dolíčky. První věc, kterou byste měli vědět, pokud se chcete zbavit celulitidy, je fakt, že krémy proti celulitidě nemají nic společného s oslabením určitých svalů. Takže i když se budete mazat od ráda do večera, i několik týdnu, spíše docílíte efektu, jemnější, pevnější kůže, než pevných svalů.

Je celulitida dědičná?

Tak jako je dnes potvrzeno, že paradentóza není 100% dědičná, tak i celulitida není dědičná. Pokud ale někdo pevně věří tomu, že se jedná o dědičnou „nemoc“, celulitidy se nikdy nezbaví. Dobrou zprávou pro všechny ženy trpící celulitidou je to, že se dá trvale odstranit. Ano můžete se navždy zbavit oné pomerančové kůže. Chce to jen trpělivost, pevné nervy, zdravou stravu a pravidelný pohyb, bez ohlednu na to, kolik vážíte, kolik je vám let.

Jediný způsob odstranění? SPORT

Ano právě, pohyb dokáže zpevnit vaše svaly. Ovšem pozor na to, jaké cviky, nebo sport děláte. Ne všechny sporty dokážou odstranit celulitidu. Jedná se o specifické pohyby, či masírování problematických partií. Nepotřebujete tedy k tomu speciální zařízení, či pomůcky. Na internetu je spousty cviků, jak se natrvalo zbavit celulitidy. Stačí vyhledat cvik pro zpevnění daného problematického místa a začít s cvičením. Efekt se dostaví do měsíce. Musíte jen tomu věřit a hlavně chtít.

Fotografie publikována se svolení od Ambro Photography/FreeDitigalPhotos. net