Cestovní pojištění do zahraničí

dovolenáPouhé tři měsíce nás dělí od zasloužené letní dovolené. Někteří z nás již přemýšlejí kam se letos vydají, ale jsou i tací, kteří si v předstihu již objednali dovolenou. Nejen  proto aby ušetřili peníze, ale i kvůli lepšímu termínu.

Je těžké posoudit, zda-li se letos mnoho Čechů opět vydá za hranice, protože riziko nebezpečí je dost vysoké. Tuto situaci musí posoudit každý jedinec sám. Existují ale určitá pravidla, která bychom měli vždy dodržovat, než se vydáme do zahraničí. Která to jsou?

Destinace

Výběr destinace hodně záleží na tom, co očekáváme od dovolené. Někteří si potřebují odpočinout u teplých slunečních paprsků a smaragdového moře, jiní zase potřebují protáhnout své unavené tělo na horských túrách, či při adrenalinových sportech. Dalším faktorem pro výběr destinace je i riziko nebezpečí. Obzvlášť v této době. Proto je důležité sledovat nejen stránky ministerstva zahraničí, která nás pravidelně informují o rizikových destinacích, ale i různé informační internetové servery. Na rozhodování si dopřejte více času v klidu svého domova. 

Cestovní pojištění

Na cestovní pojištění nikdy nezapomínejte! Není důležité kam jedete, na jak dlouho jedete, s kým jedete. Zdraví máme jen jedno a peníze by v tomto případě nikdy neměly hrát nejdůležitější roli. Určitě jste se mohli setkat s mnoha případy, kdy se z krásné dovolené stala noční můra. Zlomená ruka, noha, popáleniny, různé bolesti, infekce, v nejhorším případě i smrt. Nemoc si nevybírá, proto je dobré jí předcházet. Cestovní pojištění nám tedy  umožňuje minimalizovat rizika spojená s nemocí, úrazem a její následnou péči v zahraničí. Péče v zahraničí malého, ale i většího zranění by mohlo stát stovky, ale i miliony korun.

A popravdě, kdo má peníze nazbyt? Dále je to asistenční služba dané pojišťovny, která nám zajistí potřebnou pomoc dostupnou 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a v českém jazyce. Další službou cestovního pojištění je i repatriace. Jedná se o převoz osob zpět do vlasti. Tato služba nemusí být vždy v základním balíčku pojišťovny, proto je dobré zvážit i tuto možnost. Cestovní pojištění si můžete v klidu svého domova sjednat i sami. Důkladně si tedy přečtěte co dané cestovní pojištění obsahuje a raději si připlaťte.

Obrázek: pixabay.com

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.