Ať už vyrážíte na dovolenou, za dobrodružstvím či studiem, je vhodné mít mimo mobilu, oblečení, antikoncepce, platební karty i cestovní pojištění. Mnoho lidí se domnívá, že pokud mají Cestovní pojištěnípojištěneckou kartu EU, ošetří je všude zdarma. To je ovšem velký a zásadní omyl.

Vyrážíte-li do zahraničí, cestovní pojištění je naprostá nutnost. Alespoň v případě, že si chcete ušetřit nějaké ty tisíce. Zákonné zdravotní pojištění do zemí Evropské unie nezahrnuje náklady na přepravu pacienta zpět do ČR, které se pohybují klidně v šestimístných částkách. Tarify pro cestovní pojištění najdete na internetu. Jak se tvrdí: neznalost neomlouvá.

Bez peněz do zahraničí nelez

Vyrazíte-li na dovolenou do zahraničí, mějte vždy u sebe finanční zálohu. Pokud se vám stane úraz, jenž vyžaduje drobné ambulantní ošetření, mohou po vás v některých zemích vyžadovat přímou platbu v hotovosti. Máte-li však sjednané cestovní pojištění on line či přímo na pobočce a uschováte si účtenku, po návratu z dovolené vám pojišťovna vše proplatí. Obávat se nemusíte ani v případě vážnějšího úrazu, kdy pojišťovna posílá peníze na ošetření rovnou na účet nemocnice či ošetřujícího lékaře.

Ošetření v zahraničí vás může zruinovat

O tom, že se nevyplácí podcenit cestovní pojištění, vás přesvědčíme na názorném příkladu. Zlomenina nohy v USA, kde proběhne ambulantní prohlídka, drobná operace a hospitalizace na dva dny vyjde na nějakých 400 tisíc korun. Infarkt v Německu, který si vyžádá sedmidenní hospitalizaci, se může vyšplhat na částku 570 tisíc korun. Mozková mrtvice v USA, kde strávíte dva týdny v nemocnici až 1,5 milionů korun. Nyní vám to zní přitažené za vlasy, ale věřte, že nejen nejlepší, ale i nejhorší scénáře píše sám život. Životní zkušenosti mnoha lidí, kteří doplatili na to, že podcenili důležitost cestovního pojištění, hovoří za vše.

Cestovní pojištění od ERGO pojišťovny nabízí za cenu pojištění v Evropě cestovní pojištění do Egypta,pojištění Maroka, Turecka, Kypru či Tunisu. Sjednání vám nezabere moře času, protože se dá uskutečnit z pohodlí domova online.

Pojistit se dají i zavazadla

Mimo lidského zdraví, které je samozřejmě prioritou je možné pojistit si zavazadla. Přijet na dovolenou, kde budete dva týdny a zjistit, že nemáte kufry, by nebylo příjemné. Možná, že byste si tak přivodili i výše uváděný infarkt.

Obrázek: pixabay.com