Chcete poslat své dítě na letní tábor?

dítěBlíží se letní prázdniny a to je doba dětských letních táborů. Ty organizují některé školy, dětská centra volného času aj. V jakém věku je rozumné své dítě poslat za letním dobrodružstvím? Na jak dlouho?

Ideální místo pro kamarádství

Když budete jezdit k moři, vaše dítě bude sice opálené a pozná jinou zemi, jídlo a kulturu, ale nenabyde přátelských vazeb. Ty však může získat právě na letním táboře. Společně s ostatními dětmi zde totiž bude relaxovat, cvičit, hrát hry, podnikat dobrodružné výlety. Je to něco jiného, než škola nebo hraní si s dětmi ze sousedství!

Věk není omezení

Pokud mají vaše děti deset a dvanáct let, neznamená to, že obě se hodí na tábor. Každé dítě je totiž jiné, nejen ty vaše, ale všechny. Každé je jinak samostatné, odolné, sociálně vyzrálé – na táboře bude muset totiž komunikovat s ostatními v kolektivu. Samo si bude muset říct, když něco bude potřebovat, nebude tam mít vás!

Některé dítě nezvládne dva týdny

Jsou tábory týdenní, dvoutýdenní i měsíční. Je jen na vás a na vašem úsudku, na jak dlouho své dítě pošlete „do světa“. Nezapomeňte však na to, že pro šestileté dítě nebude zrovna vhodné poslat ho na měsíc pryč mezi cizí lidi. Čím je vaše dítě mladší, tím kratší pobyty vybírejte a snažte se, aby na táboře alespoň někoho znalo – ať už kamarády z kroužků či ze školy.

Vnímejte potřeby svého dítěte

Možná je vaše dítě více introvertní, možná má nějaké problémy, ať už s krájením masa nebo je prostě nemotorné. Potom byste měli samo dítě nechat vybrat, zda se u myšlenka vyrazit na týden pryč líbí. Některé děti mohou tábory totiž spíše více stresovat a trápit.

Obrázek: pixabay.com

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.