cigaretaInformace o tom, že kouření leze do peněz, škodí našemu zdraví a může způsobovat rakovinu, se na nás valí takřka ze všech stran. Drtivá většina kuřáků ovšem pouští tyto informace jedním uchem dovnitř a druhým úspěšně ven. Co na tom, že z jejich peněženek mizí závratné částky? Proč měnit zajeté stereotypy kvůli pošramocenému zdraví? Tyto a mnohé další myšlenky se možná honí hlavou také vám. Máme pro vás několik rad a tipů, jak s klasickými cigaretami seknout jednou pro vždy! Závěrem připojíme také příběh odnaučeného kuřáka – nyní již vapera – který se svou závislostí dokázal bojovat a jeho úspěchy mohou inspirovat také vás!

Stanovte si pevné a významné datum

Prvním krokem, jak s kouřením jednou pro vždy seknout, je stanovení pevného data, které je pro vás něčím významné. Může jít o termín narození prvního potomka, výročí svatby nebo vaše narozeniny. Fantazii se v tomto případě meze nekladou. Nemyslete na to, co bude za týden, za měsíc ani jaké stavy vás bez cigarety čekají. Seberte odvahu, obrňte se trpělivostí a silnou vůli, požádejte o pomoc okolí, rodinu a známé a vrhněte se do toho!

Stop kouření aneb zaměstnejte ruce i mozek

Prvních několik týdnů a měsíců bude obtížných. Myslete ovšem na to, že pokud je překonáte, zbavíte se svého zlozvyku jednou pro vždy! Protože budete na cigaretu neustále myslet, najděte si nového koníčka, začněte sportovat nebo se třeba oddávejte adrenalinové zábavě! Zkrátka dělejte něco, co vás donutí nepřemýšlet nad tím, co právě prožíváte. Klasickou cigaretu můžete také vyměnit za tu elektronickou a zaměstnat tak ruce, kterým bude „něco“ chybět. Při výběru elektronické cigarety ovšem klaďte důraz ne její výkon, nastavení a zejména na sílu e-liquidu!

Podělte se o pocity a inspirujte se úspěchy druhých

Na internetu existuje nepřeberné množství vaperských fór, kde se můžete podělit o své zkušenosti, pocity, úspěchy, ale i případná selhání. Dočtete se zde rady zkušenějších, ale i pocity a stavy, které budou velmi podobné těm vašim. Inspirovat se můžete také příběhy odnaučených kuřáků, kteří dnes již na klasickou cigaretu ani nepomyslí. Existují také ti, kteří ji nadobro vyměnili za cigaretu elektronickou. Jedním z nich je i odnaučený kuřák – v současné době vaper – který se o své pocity, ale i úspěchy podělil v následujícím příběhu.

Nechte se inspirovat a sekněte se svým zlozvykem jednou pro vždy! Prokážete tak laskavost nejen své peněžence, ale také svému zdraví a v neposlední řadě i okolí.