Podle statistik se majitelé tygrů pokojových dožívají mnohem vyššího věku a hrozí jim o 30 % nižší riziko infarktu. Vědci zjistili, že lidé, kteří prožili nějakou velkou ztrátu, se cítí v přítomnosti koček mnohem lépe. Kočičky pomáhají snášet lépe deprese nebo jim úplně předcházet.

Mimo jiné působí údajně i jako prevence Alzheimerovy choroby. Na rozdíl od psů nevyžadují kočky žádnou zvláštní pozornost a mazlení s nimi působí na lidskou psychiku blahodárně. Výzkumy rovněž prokázaly, že majitelé koček – zejména senioři, mají nižší tlak a dožívají se vyššího věku. Kočky zkrátka dokážou absorbovat stres a mají na člověka uklidňující účinky.

Kočku místo antidepresiv

Jakmile máte kočku, nepotřebujete žádná jiná antidepresiva. Mají hebký kožíšek, roztomilý čumáček, ouška a celkově si vás získají. Dle odborníků na bioenergetiku dokáže kočka vycítit, že máte nějaké zdravotní neduhy, a poté se je snaží vstřebat – umí pracovat s energiemi.

Podle místa kam ulehá lze zjistit, jaký problém vás sužuje a to mnohdy dřív, než se o tom dozvíte sami od lékaře. Kočička nevrní jen tehdy, cítí-li se dobře. Mnohdy tak zkrátka jen uklidňuje a navozuje pocit bezpečí. Všimnout si toho můžete i tehdy, je-li se svými koťátky.

Kočky a léčivé účinky předení

Vrnění u lidí zmírňuje stres a má pozitivní vliv na psychické i fyzické zdraví. Skutečnost, že se u kočiček téměř vůbec neprojevují nemoci kloubů a kostí, jsou schopny přežít pád z velké výšky, se připisuje právě schopnosti vydávat tyto vibrační zvuky. Léčivé účinky vrnění jsou pravděpodobně důvodem, proč vrní i v době, když je něco bolí, během porodu nebo když jsou zraněné. I samotní majitelé koček potvrzují, že jejich kočičí miláček dokáže zmírnit nebo eliminovat migrénu jen tím, že leží u jejich hlavy a vrní.

Kočky nejsou falešné!

To, že jsou kočky falešné, je sprostá pomluva. Jsou to prostě jen osobnosti a málokdo jim dokáže porozumět, proto je snadnější říci, že je kočka falešná. Známy jsou případy, kdy kočka našla svého páníčka, který se odstěhoval i stovky kilometrů daleko, ale taky případy, kdy kočka neváhá zaútočit na psa či jiného tvora, který představuje hrozbu pro jeho páníčka.

Podle švýcarské studie mohou kočky v domácnosti single lidí plnit i emocionální podporu namísto partnera. V minulosti byly kočky uctívány a dodnes mnoho lidí věří, že dokážou ochránit obydlí svého majitele před negativní energií. Kočka, která si vás sama vyhledá, přijde k vám domů, má k vaší osobě údajně karmický dluh a musí vás chránit – nevyhazujte tedy tato roztomilá stvoření, přišly jen splnit svůj úkol.

Obrázek: pixabay.com