početí miminkaDomácí test, který vám za pár kaček a několika málo minut prozradí pohlaví vašeho nenarozeného miminka – zní to jako naprostá blbost, nebo to stojí za vyzkoušení? Jestliže vám právě pod srdcem roste malý zázrak, dovolte nám, abychom vám v první řadě pogratulovali a v řadě druhé prozradili jednoduchý domácí test, podle kterého rozlousknete tajemství ohledně pohlaví. Možná máte za sebou celou řadu těhotenských testů, které vám sice prozradili, zda jste či nejste těhotná, ale v žádném případě vám neobjasnili odpověď na otázku: čekám holčičku nebo chlapečka? Naštěstí máte nás a náš dnešní článek. Vyzkoušejte a uvidíte – náš domácí test je za hubičku a kdo ví, možná budete mile překvapená! Tak co, prubnete to?

Způsoby odhalující pohlaví miminka

Každá nastávající maminka netrpělivě očekává den, kdy jí lékař prozradí pohlaví jejího nenarozeného miminka. Ne každá si to samozřejmě nechá prozradit, ale maminky, které to chtějí vědět, musí čekat nejméně do 13. týdne – v tu dobu podstoupí tzv. prenatální screening, který v tom lepším případě odhalí pohlaví děťátka. Nejčastěji se ale s jistotou čeká až do 20. týdne, kdy je určení pohlaví mnohem jistější. Dalším možným způsobem jsou krevní testy, které jsou ale cenově dražší. Náš tip je mnohem levnější!

Domácí test pomocí sody

Náš domácí test vy se měl dělat nejdříve po 13. týdnu těhotenství. V podstatě k němu nepotřebujete nic složitého ani drahého, vystačíte si s jednou sodou Bikarbona a samozřejmě vaší močí, bez které se neobejdete. A to je vše – sodu pořídíte již za pár korun v každém supermarketu a za to, že se vyčuráte, přece nic nezaplatíte. Zní to lákavě, viďte?

Jak postupovat

Připravte si čistý a nejlépe průhledný kelímek, sodu a moč. Sodu nasypejte do kelímku a jednoduše zalijte močí – pak už jen čekejte a radujte se z výsledku!

  • jestliže soda začne šumit až se rozšumí, pak čekáte chlapečka
  • jestliže soda v moči zůstane pouze stát, čekáte holčičku

Jak je to možné?

Jistě vás zajímá, jak tento test funguje. Nehledejte v tom žádná kouzla, je to docela jednoduché: domácí test funguje na hormonech, které jsou obsaženy v moči ženy. Liší se podle toho, zda čekáte holčičku nebo chlapečka. Zatímco u kluků bývá ženská moč kyselá, a proto se sodou začne šumět, u holčiček je moč spíše zásaditá, a proto se nedočkáte žádné reakce.

Fotografie publikována se svolením Hin255 Photography/FreeDigitalPhotos.net