chlorellaChlorella je sladkovodní řasa, jejímž původem je Japonsko. Svůj název získala z řeckého slova chloros, což v překladu znamená zelená.  Je to díky velkému množství zeleného phytonutrientu, neboli chlorofylu.  Vědci, kteří neustále studují chlorellu mohou jednoznačně říct, že to 100% přírodní potravinový doplněk, který obsahuje mnoho vysoce účinných látek.

Co všechno obsahuje chlorella

Chlorella poskytuje široké spektrum živin, včetně vlákniny, bílkoviny, tuků, minerálů (vápník, fosfor, železo, draslík, měď, zinek), stopové prky, vitamíny (A, B1, B2, B6, B12,C, E).

Nicméně nechci psát tento článek, co všechno chlorella obsahuje a na co má až zázračné účinky. O nich se můžete dozvědět v různých časopisech, na internetu, v knihách. Já vám chci přiblížit moji zkušenost s chlorellou, která mi vyléčila kožní nemoc.

Má zkušenost s chlorellou

Chtěla bych se s vámi podělit o mou zkušenost, s tímto zdravým potravinovým doplňkem, který mi vyléčil jednu nemoc, zvanou opar. Často jsem chodila k mému kožnímu lékaři s tímto až nepříjemným kožním problémem. Léčili jsme ho více než dva roky a to intenzivně. Prostě z ničeho nic se mi pod spodním rtem ukázal nejprve malinkatý bílý pupínek, který se do pár hodin změnil ve velký mokvavý pupínek, zvaný opar. Určitě každý ví, co je to opar, a co by ho mohlo způsobovat. U mě samotná léčba probíhala skoro i měsíce, než se z velkého oparu stal menší. Ale stále tam byl. Léčily jsme ho drahými léky, mastmi, i vitamínovými injekcemi, ale výsledek skoro žádný. Dva roky jsme se já i můj doktor trápili nad tím, jak u mě vzniká, a proč dostupné, drahé léky nefungují. Jednoho dne, kdy i můj lékař už nevěděl, kterou mast, či lék mi má předepsat, navrhl mi, ať zkusím přírodní medicínu.

A tak přichází na scénu chlorella

Doporučil mi chlorellu. Měl u sebe leták, který mi při odchodu z ordinace ponechal a já mohla studovat jeho až zázračné účinky. Co si ale budeme podívat. Tolik zázračných účinku, co chlorella má, jsem ani nechtěla věřit. Pak jsem si ale řekla, že vlastně nemám co ztratit. Je to přeci jen přírodní lék, který nemá mnoho vedlejších účinků. A tak jsem si koupila jedno balení ve specializované prodejně se zdravou výživou. Pravidelně jsem polykala zelenou tabletu po dobu jednoho měsíce. A věřte nebo ne, pupínek se pomalu vytrácel. Navíc jsem se cítila dobře, uvolněně. I mé chuťové buňky se probudily a najednou jsem jedla ty potraviny, které jsem neměla ráda, nebo mi nechutnali. Nicméně jsem chlorellu užívala dál. Další měsíce ubíhaly a já jsem po půl roce mohla konstatovat svému lékaři – vyléčeno. Je tomu více jak 3 roky, co se mi opar neukázal. Nemohu však 100% říci, že to bylo právě díky tomuto přírodnímu prostředku, ale nebýt chlorelly, opar bych měla asi nadále.

Fotografie publikována se svolením Toa55 Photography/FreeDigitalPhotos.net