Do Chorvatska se psem – tipy na cestu

Stále více českých turistů cestuje také se svým čtyřnohým kamarádem a místo psího hotelu nebo dočasné péče u známých volí ubytování v soukromí po dobu dovolené. Tomu se přizpůsobuje i nabídka ubytovacích zařízení, z nichž mnoho povoluje domácí zvířata, aniž by požadovala přehnané sumy za jejich pobyt.

Právě teď máte skvělou příležitost vyrazit také se svým parťákem pejskem na dovolenou za hranice a užít si svůj oblíbený ranní běh, společné koupání nebo procházky po plážových promenádách. A protože mohou být dlouhé cesty pro zvířata velmi stresující, přinášíme vám několik tipů, jak si cestu společně zpříjemnit a připravit chlupáče na středomořské podnebí.

Průkaz včetně všech povinných očkování

Vycestovat se zvířetem za hranice Česka doprovází speciální nařízení států. Obecně ale platí, že před cestou nejen do Chorvatska musíte absolvovat všechna povinná očkování, jako je injekce proti vzteklině, psince a dalším psím neduhům. Vše musí být řádně zaznamenáno v očkovacím průkaze a stejně tak by vašemu psovi neměla chybět známka potvrzující absolvovaná očkování a prohlídky. V rámci zahraničních cest musí být pes opatřen rovněž čipem, který pomůže při identifikaci majitele při jeho zaběhnutí.

Do kufru rozhodně přibalte dostatek krmiva, vodu na cestu a samozřejmě vodítko, náhubek a třeba oblíbenou hračku. Cesta autem do Chorvatska se může značně protáhnout, proto raději častěji dělejte přestávky na venčení.  Setkat se můžete například se situací, kdy v ubytovacím zařízení bude majitel vyžadovat nahlédnutí do očkovacího průkazu.

Chorvatsko nabízí prostor i pro pejskaře

Turisté se mohou těšit na speciálně vyhraněná místa, kde lze pejska koupat a užívat si letní pohodu. Vaši čtyřnozí kamarádi ocení dlouhé procházky borovicovými háji a samozřejmě dostatečně velký pokoj, kde si najdou své místo po dobu pobytu na Jadranu. Jestliže tedy cestujete se svým psem, rozhodně zvolte ubytování v soukromí s možností pobytu zvířete, kde budete mít klid i prostor pro jeho potřeby. Dovolená se všemi členy rodiny totiž může získat zcela novou podobu!
Obrázek: pixabay.com

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.