chřipkaS přicházející zimou se k nám hlásí i spousty viróz a nachlazení. Chřipka vede na prvním místě v onemocnění. A dokáže opravdu pořádně potrápit nejen dospělé, starší lidi, ale hlavně malé děti.  Jako rodič dobře víte, že malé dítě ošetřit není vůbec jednoduché. Děti by si rády hrály a vy je zase viděli v posteli. Než začnete s léky, zkuste přírodní medicínu. Přírodní medicína dokáže vyléčit nejednu nemoc a hlavně děti velmi dobře reagují na tyto přírodní prostředky. Dlouhodobé užívání těchto léků nemá žádné vedlejší účinky.

Když nastala chřipka, či nachlazení

U malých dětí se dá snadno rozpoznat, kdy nastane nějaká nemoc. Obvykle v noci začnou špatně spát, chrápou a často se budí. To je první signál toho, že je dítko nemocné. Zkuste jim tedy nasadit účinný bylinný lék zvaný tymián. Kombinace tymiánu a medu uvolní hleny a zároveň uklidní bolesti v krku.  Med je přírodní konzervant, který má sladkou chuť a můžete ho uskladnit i v lednici.

Jak si připravit tymián – medový sirup

Potřebujete: 2 šálky vody, 1 hrstka tymiánu, menší šálek medu

V menším hrnku (200ml) si ohřejte vodu, do které vložíte hrstku sušených listů tymiánu. Nechte luhovat asi půl hodiny. Výluh nakonec přelijte do sklenice, kde poté přidáte med. Důkladně rozmíchejte a takto připravený sirup uchovejte v chladu. Doba použití je až 3 měsíce.

Pro malé děti se doporučuje sirup podávat 2 krát až 3 krát denně, čajové lžičky. Pro dospělé je to již jedna lžíce jednou denně.

Fotografie publikována se svolením od Marin Photography/FreeDitigalPhotos. net