1 párVe vztahu je důležitá intimita a možná si někteří mohou myslet, že tou nejintimnější chvílí ve vztahu je sex. Někdo si může myslet, že právě sex je to nejvíc, čeho ve vztahu můžete dosáhnout. Ale to je velký omyl. Sex je sice velmi intimní záležitost, ale to hlavně fyzická. Může se stát, že fyzicky si budou dva lidé blízko, ale psychicky při tom budou každý úplně jinde. Pánové, dokažte své drahé polovičce, že se umíte postarat i o její psychické blaho!

Jsi krásná

Není nic jednoduššího, než potěšit svoji přítelkyni upřímnými slovy. Mělo by být zcela běžné, aby muži skládali ženám komplimenty, ale zřejmě to už není tak všední, pro někoho je to možná velmi výjimečné. Seberte se a běžte své nádherné ženě říct, jak je krásná, a to nejen proto, že se zrovna nalíčila a oblékla si ty nejlepší šaty.

V nemoci i ve zdraví3 pár

Vztah nefunguje tak, že spolu dva lidé sdílí jen to krásné a jsou spolu jen tehdy, pokud jsou oba zdraví a šťastní. Vztah má fungovat tak, že se jeden o druhého stará a prožívá s ním i ty horší chvíle, jakou je například nemoc (třeba jen obyčejná chřipka).

Přiznejme si, že nikdo nevypadá moc hezky a přitažlivě, když leží zpocený a má vedle sebe noční stolek s kupou léků, kapesníků a hektolitry čaje. Ale právě v takové chvíli svému partnerovi či partnerce dokážete, jak moc chcete, aby byl ten druhý v pořádku a že uděláte všechno proto, aby mu bylo líp a nebudete jen čekat doma, až budete oba zdraví a fit na další rande.

Spát spolu neznamená vždycky sex

Sdílet postel můžete se ženou, kterou milujete, ale i s úplně cizí. Sex můžete mít se ženou, kterou milujete, ale i s úplně cizí. Ale opravdový důkaz lásky jsou chvíle, kdy dokážete ležet vedle ženy v posteli a nemyslet jen na sex. Chvíle, kdy se spolu jen mazlíte a smějete dokud si neusnete v náručí, jsou velmi důležité a upevňují váš vztah. Takové chvíle pak netrvají pouze tu noc, ale navždy.

2 párPohled do očí

Říká se, že oči jsou oknem do duše. Možná tomu tak je, možná ne. Možná při hlubokém pohledu do očí vaší polovičky neobjevíte žádná tajemství, ale uvidíte, jak spokojení a šťastní jste jeden s druhým. I beze slov.

Poznejte jeho/její rodinu

Člověk není samostatná jednotka. Vždycky se k němu váže primárně rodina. Zakládáme naše vztahy v životě právě na vztazích v rodině. Jsou to lidé, se kterými se známe nejlépe a nejdéle. Proto je dobré poznat i rodinu vašeho partnera/partnerky. Dozvíte se a naučíte něco nového od lidí, kteří vaši polovičku obklopovali celý život.

Nicnedělání

Důvěrná chvíle mezi partnery je i nicnedělání. Když jste sami a nemáte co na práci, je tu nuda a je to opravdu nepříjemné. Na druhou stranu ležet vedle lásky svého života a nedělat nic, jen relaxovat, dýchat a užívat si přítomnost toho druhého, je velmi příjemný zážitek. Zkuste se zaposlouchat do dechu a srdečního rytmu vás obou. Budete překvapeni, jak uklidňující to je. Budete překvapeni, jak intimní je to chvíle, když spolu ležíte v posteli a váš dech je dokonale synchronizovaný.

 Obrázky: Fotografie publikována se svolením imagerymajestic, photostock a marin. Photography/FreeDigitalPhotos.net.