podprsenkyJe jedno, jakou značku spodního prádla si zvolíme, důležité je to, zda-li nám sedí. Další méně důležité faktory jsou: jakou má barvu, velikost, střih, provedení.  Podle statistik nosí až 80% žen špatnou velikost podprsenky. Čím to je způsobeno, že si tak důležitou věc neumíme pořídit, natož ji nosit? Vše začíná už v dospívání. Každá mladá dívka chce mít krásné, větší poprsí. Ale co když je jím příroda neobdařila? Dopřeje si push-up podprsenku, aby se cítila více žádanější a měla vyšší sebevědomí.

Znáš svou velikost?

Velikost je klíčovým výběrem podprsenky. Proto je důležité čas do času si změřit obvod hrudníku pod a přes prsy. Dále je dobré mít u sebe tabulku velikostí spodního prádla a podle ní zjistit, jakou velikost potřebujete. Například: obvod pod prsy je 70 cm, a přes prsa 84 cm. Tak už víte, který typ potřebujete? Ten, kdo říká velikost 70 A má pravdu.

Pravidla při nákupu podprsenky

Existují určitá pravidla, která bychom při výběru nikdy neměli podceňovat. Prvním a nejdůležitějším pravidlem je: nikdy nekupovat bez vyzkoušení. Vyzkoušejte si ji v kabince na holé tělo, nikdy ne přes tričko, či tílko.  Nastavte si ramínka. V podprsence se musíte cítit dobře. Musíte zjistit, zda-li sedí, je podle vašich představ (barev, střih) a zkuste si samozřejmě vyzkoušet i další. Rozhodně lépe poznáte, která vám sedí nejlépe. Pokud si ale nebudete jisti, zkuste se obrátit na prodavačku, někdy i manžela či kamarádku.

Chyby při výběru

Faldíky, faldíky a zase faldíky. Určitě to každý viděl. Ať je slečna mladá, nebo starší, nevhodnou podprsenku (zaříznutí v obvodu) poznáme skoro pokaždé. Jde totiž vidět. Často pod přiléhavým, ale i průhledným oblečením. Další chybou je, že nemusí pevně držet na tělu. Je tedy volná a prakticky nepotřebná. Možná by se hodila maximálně tam, kde ji potřebujeme rychle sundat dolů. Poslední chybou je velikost ramínek. Příliš tenká ramínka se zařezávají do kůže a můžou způsobit i odřeniny. Rozhodně je tedy lepší zvolit širší, nebo alespoň širší v místech, kde se opírají o tělo.

Fotografie publikována se svolením Stockimages photography FreeDigitalPhotos.net

KOREKCE: Nikol Sotolářová