Přestože jí má každý doma v zásobě a je považována za doplněk různých jídel, má úžasné léčivé účinky. Řeč není o ničem jiném než cibuli, která má vysoký obsah kyseliny listové, železa, vitamíny skupiny B, C, E a další zdraví prospěšné látky. Mnozí z nás cibuli nepovažují za TOP jídlo ve svém jídelníčku. Ale nutno poznamenat, že při prochlazení jde o nejlepší přírodní medicínu, kterou doma máme. Cibulové ponožky jsou perfektní při léčení nachlazení a mají mimo jiné velmi silný čistící efekt. Tento recept, který není žádnou novinku, znali již naše babičky.
Cibule nejen do guláše
Při krájení cibule jsme určitě nejednou pocítili její ohromnou sílu a určitě si vybavíte, že vás i rozplakala. Cibule se pěstuje už více než 7000 let a mimo jídla byla využívána na léčbu mnohých onemocnění ba dokonce i zranění. Má totiž prokazatelně silné antibakteriální účinky a zabraňuje šíření infekce. Zmírňuje dokonce i poruchy trávení, podporuje krevní oběh, brání zahušťování krve a udržuje stabilní hladinu cholesterolu. Vhodná je u léčby chřipky a prochlazení. V dnešním článku si prozradíme, jak připravit „cibulové ponožky“, které dokážou zatočit s neduhy, jako je chřipka, nachlazení, zahlenění, rýma a horečky. Cibulové ponožky mají silný čistící efekt a regulují proces látkové výměny, uvolní hleny, zmírní bolesti. Dochází k tomu přes reflexní zóny, které máme na chodidlech, a mohou takto rozvinout účinek na celé naše tělo.
Cibulové ponožky
Cibuli nakrájíme na drobno a rozložíme jí na bavlněný šátek, plenku či utěrku. Dále cibuli ještě rozmačkáme a položíme celé na pergamenový papír, který umístíme na topení nebo rozehřátý plech na pečení. Až se cibule prohřeje, přiložíme na chodidlo tak, aby se cibule dotýkala pokožky. Přetáhneme ponožky, aby nám to celé hezky drželo, a zůstaneme v teple. Cibulové ponožky je nejlépe aplikovat na noc.
Fotografie publikována se svolením Iamnee Photography/FreeDigitalPhotos.net
Komentáře