Cítíte se bez energie? Poradíme vám, co s tím!

energieStává se vám, že se ráno probudíte bez energie? Není to proto, že byste nemohli spát? Je na čase s tím něco začít dělat. Věřte, že přidat si energii jde i bez neustálého kupování kávy, energy drinků atp.

Správná strava

Je důležité věnovat pozornost tomu, co jíte. Pokud jíte neustále sladkosti, jídla plná tuků nebo soli, vaše tělo ani mozek nemohou udržet se v rovnováze plni energie. Kromě toho se také vyhněte alkoholu, zmražených hotových jídel a konzerv. Naopak byste do svého jídelníčku měli zařadit více listové zeleniny a čerstvého ovoce. Zároveň se naučte jíst ořechy a semínka a jiné potraviny bohaté na omega 3 mastné kyseliny. Ta pomáhá vytvářet energii.

Důležitá, ale často opomíjená snídaně

To, že už hodinu po probuzení cítíte únavu, může zapříčinit snídaně. Pokud nesnídáte, děláte obrovskou chybu, a to i když si myslíte, že vám to tak vyhovuje. Představte si snídani jako palivo pro tělo. A bez něj se prostě nerozjede. Ale pozor, nedávejte si ledajakou snídani. Ráno byste měli sníst hodně bílkovin a hlavně ovoce – nebo jen ovocné šťávy (jen čerstvé, 100%!). Pokud vás ráno nastartuje šálek kávy, i ten si klidně dopřejte, ale ne příliš silný.

Pitný režim, o kterém se pořád mluví

Možná vás už štve, že se hlavně teď v období veder nemluví v televizi o ničem jiném než o správném pitném režimu. A přesto, že se o něm pořád mluví, jej mnozí nedodržují. Uvědomte si, že se potíte a tak odvádíte velké množství vody potřebné pro správný chod vašeho těla. Kromě toho odchází spoustu vody také močí. Věnujte tedy pozornost vašemu pitnému režimu. Pijte především vodu, která uhasí žízeň, pomůže při trávení a urychlí váš metabolismus. Budete tedy čilejší a energičtí.

Cvičením k dobré náladě

Je jen málo lidí, kterým by se chtělo dobrovolně mučit své tělo. Ale není cvičení jako cvičení. K tomu, abyste se cítili dobře, nemusíte trávit hodiny v posilovně. Stačí ranní rozcvička, nejlépe venku před tím, než začne sluníčko pálit ze všech sil. Čerstvý vzduch udělá své vedle cvičení, které uvolní endorfiny a zajistí vám tak šťastný den.

Fotografie: IMG_1520 Author: Tuan Le licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.