rodinaRodina, by měla být, smyl našeho života. Ale jak sami dobře víme, tato doba je už dávno pryč a každý z nás má své různé priority. Nicméně, mít dítě je veliké rozhodnutí na celý život. A jak víme, najít si tu „dobrou polovičku“ pro dítě, není vůbec jednoduché. Zvláště v dnešní době, kdy je všechno drahé. Ale pokud jste našli partnera na celý život, na každého jednou dojde otázka „kdy budeme mít dítě“?. Je to otázka, která má vždy odpověď – ano chci dítě, ne –  nechci dítě. Co tedy dělat, když dítě onen partner nechce. Svého partnera milujete a chcete s ním založit rodinu, ale nedokážu si život představit bez dětí.  Určitě vás napadnou tyto možnosti: „ mám počkat, možná změní názor? Mám se s ním rozejít? Mám mu udělat ústupek a smířit se s tím, že dítě nikdy nebudu mít“? Rozhodnutí je vždy jen a jen na vás.  Důležité je vždy si o tom dobře a dlouze popovídat.

Váš partner musí vědět, co doopravdy potřebujete

Je důležité to, abyste byli ke svému partnerovi byli upřímní. Lež má krátké nohy a věřte, že by váš to tížilo, po celý zbytek života. Pokud ještě nejste svoji, je to rozhodně lepší rozhodnutí, než kdybyste byli manželé. Ono říct, že svoji polovičce: „miluji tě, ale život bez dětí si nedovedu představit“,  je snazší než to, když nebudete k sobě upřímní. Budete se zžírat bolestí, budete koukat na šťastné rodinky s dětmi a jen vy sami se budete cítit, jako ve vlastní šťávě.

Dejte si čas na rozmyšlenou

Jste-li pevně rozhodnuti o založení rodiny, ale má to onen zádrhel, že jeden chce a druhý ne, zkuste si navrhnout pauzu. Ano, všechno potřebuje svůj čas na to, abychom si dobře rozmysleli, zda-li to tak opravdu chceme, a co je v našem životě důležité. Klidně si udělejte sami dovolenou a dejte svým myšlenkám volnost. A jak dlouho čekat? Určitě ne rok. Na takové rozhodnutí postačí i měsíc.

Finanční zabezpečení

Dítě není levnou záležitostí. Jen výbava pro miminko vás v prvním roce může stát i 100 000 Kč. Toto číslo není přehnané, když si vezmete to, že kočárek s trojkombinací nás může vyjít i na 20 000 Kč, postýlka na 10 000 Kč, plenky, mléko, mastičky, hračky povlečení, oblečení a mnoho dalšího. Ačkoliv to tak asi ze začátku nevypadá, ztráta zaměstnání a neschopnost se o rodinu postarat, je častým důvodem ukončení vztahu.

Fotografie publikována se svolením od Michelle Meiklejohn FreeDigitalPhotos.net