Co je plastový podzemní sklep a proč si ho pořídit?

Jen málokdo může říct, že nepotřebuje další úložné prostory. Ať už jde o dům, zahradní domek či chatu, místa na uskladnění věcí všeho druhu není nikdy nazbyt. Pokud nemáte klasický betonový sklep, můžete se přiklonit k vynikající alternativě v podobě plastového podzemního sklepa. O co jde a v čem tkví jeho výhody?

Co je plastový sklep?

Pojem plastový sklep označuje odvětrávaný plastový prostor umístěný pod terénem. Jedná se o prefabrikát, který se oproti běžnému sklepu nachází mimo oblast domu. Zájem o dané řešení probudil koncept moderních novostaveb, jež se obvykle staví jako nepodsklepené.

Plastový podzemní sklep přitom za klasickým betonovým nijak nezaostává. I prefabrikát si umí udržet vnitřní teplotu a zajistit, aby uskladněné potraviny zůstaly dlouho čerstvé.

Výhody, které vás přesvědčí

V případě nových věcí se obvykle vyrojí četné otázky. Pokud vás v souvislosti s plastovým podzemním sklepem přepadla nedůvěra, vězte, že vás následující výčet uklidní.

Využití plastového sklepa je stejně pestré jako u toho klasického. Může sloužit jako úschovna potravin a nápojů všeho druhu. Nedají na něj dopustit pivaři a vinaři, kteří si potrpí na optimální teplotu moku.

Oproti lednici je úschova potravin a nápojů v útrobách plastového sklepa mnohem levnější, protože se obejde bez elektřiny.

Obrovskou výhodu přítomnosti plastového sklepa pocítíte také v momentě, kdy se pro něj rozhodnete jakožto pro náhražku přístřešku či zahradního domku. Získáte úložný prostor schovaný pod zemí a nepřipravíte se o nezanedbatelný kus trávníku. Estetika vaší zahrady tak zůstane nenarušena.

Za zmínku stojí také velmi snadná instalace. Stavba trvá zhruba dva dny a není náročnější než realizace ČOV nebo retenční nádrže.

A kolik taková paráda stojí? Cenově se plastové sklepy pohybují někde na polovině betonové konstrukce. Méně zaplatíte obvykle i za dopravu. Trvanlivost kvalitního polypropylenu je přitom minimálně 25 let.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.