vztahVztah na dálku není v současné době neznámým pojmem, ba naopak – o jeho úskalích ví své celá řada lidí. Vybudovat si s někým skálopevný vztah je složité samo o sobě i za normálních podmínek, kdy spolu dva lidé žijí v jedné domácnosti, o to horší je to ve chvíli, kdy se vidí jen zřídka. Je spousta věcí, se kterými se partneři při vztahu na dálku musí potýkat. Není to jen fyzická vzdálenost, která je sice nepříjemná, ale rozhodně nepředstavuje největší problém. Máte i vy s vaší drahou polovičkou vztah na dálku? Pak jistě víte, co všechno takto řešený vztah obnáší.

 1. Žárlivost

  Žárlivost je vlastnost, které se nevyhnete ani při normálním vztahu. Není se proto čemu divit, že i vztah na dálku s tímto problémem počítá a ačkoli se partneři navzájem ujišťují, červíček pochybností hlodá v hlavince obou z nich. Často je právě ona žárlivost posledním hřebíčkem do rakve, který vztah na dálku pošle do kytek. Snažte se jí zabránit, protože žárlivost pochází z vlastní nejistoty!

 2. Hádky

  Spory, hádky a výměny názorů doprovází všechny vztahy. Když spolu žijete, můžete si veškeré nejasnosti vyřešit tváří v tvář, kdežto když se nevidíte, je to o něco složitější. Řešit spory přes SMS? Nejenže je to dětinské, ale v mnohých případech i nemožné. Jenže jakmile se hádky odkládají a odkládají, taktéž to nevěstí nic dobrého. Pak se ve vás problémy hromadí a za následek to má konec vztahu.

 3. Stýskání

  Stýskání rozhodně netřeba označovat za dětinské! Ba naopak, nepřiznat sám sobě natož tomu druhému, že vám vůbec nechybí, je znakem nevyzrálosti. Vztah na dálku čelí i tomuto faktu, kdy se vám jednoduše stýská navzdory všelijakým moderním technologiím. Jenže s tímhle nelze dělat nic.

 4. Strach z nevěry

  Strach z nevěry se úzce pojí na již zmiňovanou žárlivost. Jenže pozor – vztah na dálku čelí nejen strachu z nevěry vašeho partnera, ale zároveň i strach z nevěry z vaší strany. Možná se nebojíte, že vaše polovička uklouzne, ale máte obavu, že uklouznete vy. I tak to v tomto typu vztahu zkrátka chodí.

Fotografie publikována se svolením Imagerymajestic Photography FreeDigitalPhotos.net