overballNepříjemné bolesti zad občas překvapí každého z nás. Nejčastějšími důvody, proč nás tato bolest postihuje, jsou sedavá zaměstnání, ochabnutí břišních i zádových svalů nebo nesprávné držení těla.

Proto je nanejvýš výhodné zpestřit si život pohybem. Jednak protáhnete tělo a rovněž přijdete na jiné myšlenky. Cvičení ačkoliv se to ze začátku zdá pořádná otrava, je docela zábava. Společně se podíváme na jednu z možností, jak si dát zábavným způsobem„do těla“.

Co je to overball?

Overball je poměrně malý, pružný, gumový míček s dostatečnou hmotností, jehož průměr je zhruba 25 až 29 cm. Původně byl vyroben pro rehabilitační účely po úrazech rukou, dnes je stále oblíbenější pomůckou při cvičení. Proto se ho vůbec nemusíte bát.

Pro cvičení s overballem je ideální, když míč nafouknete do jedné až dvou třetin, díky čemuž zajistíte vysokou stabilitu a cvičení nebude tak náročné. Čím více míč nafouknete, tím obtížnější pro vás budou především balanční cviky, které vyžadují značnou svalovou koordinaci.

Zpestřete si svá cvičení pomocí overballu

Pokud vás trápí bolesti zad, ale nudí vás stereotypní cvičení se stále stejnými pomůckami a toužíte po změně, zkuste cvičení s overballem. Bude to pro vás příjemná a zábavná obměna cvičení. Overball je vhodný pro posilovací, protahovací a také dechová cvičení. Posiluje břišní i zádové svaly a aktivuje klouby.

Tato cvičební pomůcka vás nezruinuje, protože není náročná na cenu – overball se dá pořídit cca od 70,-Kč. Cvičit s ním můžete prakticky kdykoli a kdekoli. Overball využijete dokonce i při sezení, kdy vám pomůže se správným držením těla. 

Fotografie publikována se svolením Keerati Photography/FreeDigitalPhotos.net