Cvičení s gumou vás udrží FITPravidelný pohyb a zapojování svalů patří do zdraví prospěšných aktivit. Pokud vás nebaví navštěvovat fitness centra a zvedat železa, můžete si zacvičit v pohodlí domova. Velmi účinnou pomůckou pro zlepšení tělesné kondice je cvičení s gumou. Jde o pružný materiál se kterým když cvičíte, musíte vynaložit sílu a tím pomáháte posilovat svalstvo. Existují různé typy gum, přičemž všechny slouží na protahování a posilování různých svalových partií.

Gumy podle tvrdosti

Některé typy gum se dělí i podle barvy, kdy sytější barva je vhodná spíš pro trénované osoby, protože guma je vyvinuta pro silnější odpor. Výhoda cvičení s gumou spočívá především v nenáročnosti na prostor. Cvičit se s ní dá prakticky kdekoliv – stačí si najít vhodné místečko a můžete začít.

Gumu pořídíte za pár korun

Pořízení gumy vás nezruinuje ani finančně. Dřív se tento způsob cvičení využíval především při rehabilitacích. Postupně se toto cvičení stalo oblíbené nejen pro jeho nízké pořizovací náklady a nenáročnost na prostor, ale také pro skvělé výsledky. Gumy na cvičení seženete v obchodech se sportovními potřebami i internetu. Mnohdy bývá součástí i CD nebo knížečka, kde máte rovnou zobrazeny cviky. Cvičení je vhodné úplně pro všechny: děti, ženy, muže, seniory. A to právě díky měkkosti či naopak tvrdosti gumy, která umožňuje větší či menší odpor.

Cviky s gumou

Cviků s gumou existuje celá škála včetně veslování, přítahu v předklonu, upažení, bicepsové přítahy, předpažování, lukostřelec a mnoho dalších. Cvičit můžete ve stoje, v lehu, ale můžete u tohoto posilování i sedět. Pro lepší představu vkládáme pod článek video, které vám pomůže nastartovat vaše začátky. Při pravidelném cvičení si zpevňujete a tvarujete postavu. Mizí dokonce i nadbytečné faldíky, ale pro lepší výsledky je vhodné cviky opakovat. Existují dokonce cviky s gumou, které pomáhají předcházet či dokonce likvidovat dopady celulitidy.

Fotografie publikována se svolením Flare Photography/FreeDigitalPhotos.net

KOREKCE: Nikol Sotolářová