Cvičení s vlastní váhou – dáte mu šanci?

Cvičení s vlastní váhouV dnešní technicky pokročilé době je moderní cvičit s nejrůznějšími pomůckami, navštěvovat fitness centra, mučit se na rotopedech a jiných strojích, které vám mají pomocí při zdokonalení vaší postavy a zvýšení fyzické kondice. Jestli i vy patříte mezi ty, pro které je tento typ sportování stereotypní a nudný, zkuste cvičit s vlastní váhou. Cvičení, ke kterému nepotřebujete žádné stroje – jen vlastní tělo.

Cvičení s vlastní váhou je známé již několik set let

Posilovat s vlastní váhou je již takovým „stařečkem“ mezi cvičeními. I když se řadí mezi pradávné aktivity, dnes nabývá na stále větší popularitě. Je čím dál více vyhledávanější a oblíbenější. Neomezuje pohlavím ani věkem. Provozovat ho mohou jak ženy tak muži, ve dvaceti i čtyřiceti. Při tomto způsobu posilování platí: Cvič, pokud se na to cítíš.

Cvičení s vlastní váhou každému otevře oči

Při tomto sportu, kdy jste „odkázáni“ jen na vlastní tělo, se nejlépe pozná, jak na tom jste se svou fyzickou kondicí. Rozhodně nečekejte jednotvárnost, proto můžete s postupem času sledovat pokroky, kterých jste dosáhli. Při cvičení s vlastní váhou můžete začínat prakticky „od nuly“ a postupně své cíle zvyšovat. Zlepšovat se ve svých výkonech, ztěžovat si cviky nebo přidávat na opakování. Jakou rychlostí budete postupovat záleží jen na vás, vašem odhodlání a silné vůli nevzdat se a vydržet.

Cílem je posílit tělo jako celek

K nejzákladnějším prvkům patří kliky, mosty a vzpory. Všem známé sedy-lehy a dřepy jsou sice „průkopníky“ tohoto cvičení, dnes ale patří spíše k zastaralým a stále méně používaným. Cílem cvičení s vlastní váhou není posílit jednotlivý sval, ale tělo kompletně. Většina cviků je zaměřována tak, aby se soustředily na celé tělo a posilovaly ho jako celek. Vzhledem k tomu, že jsou cvičení komplexní, není třeba do svého „repertoáru“ zařazovat několik druhů cviků. Stačí pár, které budete opakovat.

Cvičení s vlastní váhou je nenáročné na čas, místo i pomůcky. Může být oživením, které vám ve vašem cvičení chybělo a díky kterému vás zase začne bavit. A proto rozhodně stojí za vyzkoušení!

Fotografie publikována se svolením Stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.